Camtasia – ukrycie fragmentu obrazu

Jak zrobić aby rozmyć fragment ekranu, jeśli nie chcemy żeby jakiś napis nie był widoczny?
Można do tego użyć funkcji Callout. Generalne callout służy do wstawiania do screencastu jakichś napisów, strzałek z napisami itp. Ale też można sobie zrobić prostokąt bez napisu, który zakryje to co chcemy ukryć.

W nowej wersji Camtasii jest rozmycie, specjalne do tego celu. W starszej wersji tego nie ma. Ale można sobie zrobić prostokącik biały i ustawić odpowiednie prześwitywanie. Czyli wybieram sobie odpowiedni callout, ustawiam go na ekranie podglądu. Tu można do rozsuwać aby uzyskać kształt jaki chcemy. Następnie klikam OK, potem finish i callout jest gotowy.
Callout pojawia się w timeline – zostaje dodana ścieżka calloutu.
I tu początkujący może napotkać problem. Ja się z tym zmagałam długo zanim odkryłam, że wystarczy powiększyć sobie ścieżkę calloutu. Gdy ścieżka jest wąska, nie można złapać za koniec myszą i go rozciągnąć. Jeśli się powiększy używając lupy, można z łatwością rozciągnąć callout na ścieżce czasowej tak aby zamglenie trwało przez taki czas jak chcemy.

W zależności od tego co pojawia się na ekranie callout można zakończyć, następnie skopiować i wkleić tam gdzie niechciany obrazek pojawia się znowu.
Calloutów może być kilka.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.