Camtasia – filmik z menu po boku

Dobrym pomysłem jest video składające się z kilku części i klikalnym menu po boku. Klikając menu po lewej stronie można przeskakiwać do poszczególnych części filmiku. Jak je zrobić?

Po nagraniu filmiku, importujemy go i wstawiamy na listwę czasową. Następnie ustawiamy markery w miejscach gdzie mają zacząć się poszczególne części filmiku.
Ustawiamy kursor (zielony) na listwie czasowej.
Wybieramy Edit i Add a marker.
Pojawia się marker.
Następnie wybieramy Produce video. Pojawia się ramka do ustawiania produkcji filmiku.
Wybieramy format flash.
W zakładce Flash Templetes, Appearance wybieramy z rozwijającego menu: One video with TOC.
Klikamy Flash options i wybieramy Table of contents.
Tu wpisujemy tytuły dla menu.

Mam problem z długością otwierania się filmików zrobionych w Camtasii. Nagrałam instrukcję, która trwa ok. 15 minut. Niestety otwiera się tak długo, że chyba nikt nie będzie czekał. Chyba jedynym rozwiązaniem jest nagrywanie bardzo krótkich filmików.

Nie jest łatwo nagrywać swój głos. Na początku przeraziłam się, że seplenię. Brzmiało to strasznie. Chyba w rzeczywistości nie seplenię. Natomiast mój głos nagrany niestety sepleni. Rozwiązaniem okazało się ustawienie wyższej jakości dźwięku (w trakcie produkcji video trzeba ustawić jakość audio). Obniżenie jakości obrazu nikogo nie razi. Wszyscy są do tego przyzwyczajeni. Ale głos powinien brzmieć ładnie.

2 Comments
  1. Bardzo fajne opisane ale niestety brakuje mi jakiś zdjęć które krok po kroku pokazują co mam robić .

    1. Może kiedyś dodam szczegółowa instrukcję. Przestałam robić filmiki w ten sposób z menu. Nadaje się to do kursów, natomiast gdy wrzuca sie filmiki na YouTuba to menu jest nieprzydatne.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.