Bialy ekran śmierci

Bialy ekran śmierci

Ten problem z WP nazywa się po angielsku Biały ekran śmierci – white screen of death. Nagle zamiast twojego wypieszczonego bloga widzisz biały ekran.

Biały ekran występuje po wpisaniu loginu i hasła i kliknięciu zaloguj. W tym momencie nie mam dostępu do bloga. Poza tym blog działa normalnie. Czy to jest atak hakera? Czy można jakoś poprawić przez ftp lub bazę danych.

Jakieś 2 miesiące temu ten problem pojawił się na kilku moich blogach. Prawie wszystkie reaktywowałam. Wyszukałam pomysły w google i sposoby są rożne. Okazuje się że problem jest częsty i wielu blogerów się z nim boryka.

 • wyłączyć wszystkie wtyczki przez zmianę katalogu plugins – zmieniam nazwę katalogu i w tym momencie WP automatycznie wyłącza wszystkie wtyczki. Gdy blog zacznie działać można po jednej uruchamiać wtyczki i sprawdzić, która powodowała konflikt.
 • wyłączyć motyw przez zmianę nazwy katalogu, WP automatycznie włączy domyślny.
 • przegranie plików nowszej wersji wp na serwer przez ftp

Te 3 metody pomogły w przypadku prawie wszystkich blogów, z tym że za każdym razem co innego. Niestety został mi jeden blog gdzie już próbowałam chyba wszystkiego i nic. Jeszcze pogorszyłam sprawę i blog w ogóle się nie wyświetla – biały ekran.

Wyczytałam w google żeby:
– zmienić ilość pamieci w pliku config.php
– usunąć na końcu ew. spacje w tym pliku
– wykasowałam wszystkie pliki WP  i wgrałam nowe
– od nowa wgrałam pliki motywu, podmieniłam functions.php na inne (motyw jest dobry bo pare lat działał bez zarzutu i chodzi też na innym blogu)

nic nie pomaga

Tego bloga nie mam kopii zapasowej.

czy ktoś zna jakiś sposób?
czy można zainstalować po prostu nowego bloga i zaimportować jakoś bazę danych?

No cóż, ten blog nie jest akurat jakiś szczególnie ważny i zajmę się nim w wolnej chwili. Jednak tu właśnie kłania się zapominanie o robieniu kopii zapasowych WP. Trwa to chwilę. Dobrym zwyczajem jest robienie kopii po każdym dodaniu nowego wpisu.

Obecnie dodaję wszystkie moje blogi do panelu Infinite, który pozwala na zarządzanie blogami z jednego miejsca. Kto wie czy nie ułatwi to radzenie sobie z takim problemem jak biały ekran. W każdym razie z panelu Infinite można aktualizować WP i wtyczki.

 

3 Comments
 1. Hej.
  Mam chyba ten sam problem, po zainstalowaniu wtycznki statpress nie mogę się dostać do kokpitu. Dostałem się przez ftp do katalogu wordpressa ale nie mogę tem zmienić nazw folderów. Jak to zrobić?

  1. Chyba zawsze można zmienić nazwy folderów. Trzeba zmienić nazwę katalogu wp-content/plugins. Wtedy wszsytkie wtyczki sie wylączą.
   To wszystko jest trudne. Ja jednego bloga do tej pory nie reaktywowałam a do tego nie mam kopi zapasowej.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.