Aktualizacja z joomla 2.5 do 3

Nadszedł czas kiedy rzeczywiście można dokonać aktualizacji paroma kliknięciami.  Działając krok po kroku według instrukcji zaktalizowałam stronę kocidom.waw.pl do joomli 3.

Pojawiły się błędy przy wtyczkach. Wtyczkę jcomments postanowiłam odinstalować. Praktycznie nikt komentarzy nie wpisuje, więc wtyczkę uznałam za zbędną. Błędy pojawiły się też w związku z wtyczkami allvideos i simple image gallery. Część monitów o błędach znikła po zaktualizowaniu wtyczek. Wyłączyłam powiadamianie o błędach.

kocidom.waw.pl to dość prosta strona zawierająca tylko artykuly i galerie zdjęć i bardzo mało wtyczek.

Największy problem pojawił się z, zachwalanym przeze mnie, frameworkiem T3. Zniknęły wszystkie ustawienia. I co się okazało! Po zapisaniu wszystkich ustawień od nowa, wszystko znowu zniknęło i pojawił się motyw defaultowy. Ustawiając od nowa i od nowa strawiłam pół dnia waląc głową w mur. Wszystko ustawiam a tu po ostatniej czynności, wszystko się kasuje. Inni ludzie w google też zgłaszali takie problemy ale jakoś nikt nie umiał tego rozwiązać.

W końcu doszłam, że motyw rozwala się po ustawieniu podpisów pod menu w megamenu. Co najgłupsze wszystko działa po wpisaniu jednego lub drugiego podpisu. Ale jak wpisałam ostatni, wszystkie ustawienia się wykasowały. Jedyne co pozostało to zrezygnować z podpisów pod menu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.