Aktualizacja z joomla 2.5.22 do 3.3

Dalszy ciąg zmagań z aktualizacją. Wczoraj problem był taki, że nie pojawiała się możliwość aktualizacji. Znalazłam rozwiązanie jak poprawić upgrade joomla.

Trzeba wybrać Rozszerzenia / Instalacje / Aktualizacje i tam Czyść pamięć podręczną.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej pojawia się możliwość aktualizacji do joomla 3.3.1 ale jest jakiś problem z dodatkiem simple image gallery.

Jeszcze raz zainstalowałam dodatek Simple Image Gallery i monitu już nie ma.  No cóż, czas spróbować. Aktualizuję joomle na xamppie.

Ale niestety nie ma lekko: tym razem dostaje białą stronę i błąd remember.php on line 42 na xampp, na serwerze jest nawet gorzej bo całkowity biały ekran bez żadnej informacji.  Rozwiązanie podane pod adresem: http://www.joomlabamboo.com/blog/how-to-joomla/how-to-fix-a-blank-screen-after-upgrading-to-joomla-3-2 nie przyniosło rezultatu.

Próbuję jeszcze raz na xampie. Jeszcze raz odtwarzam stronę przez kickstart. Tym razem odinstalowałam Simple Image Gallery i JHackGuard, gdyż to może powodować problemy.  W Rozszerzenia / Instalacje – czyszcze pamięć podręczną i w bazach danych klikam Napraw – baza danych jest aktualna.  Aktualizacja się pojawia, nie syganlizuje żadnych błędów.

Znowu to samo: biała strona – Nieznany błąd 1091.

Jeszcze raz. Tym razem odinstaluję wszystkie dodatki i zmienię motyw.  Niestety efekt jest taki sam jak poprzednio – biały ekran.

Aktualizacja ręczna też się nie powiodła.

Tym samym straciwszy 3 dni mojego życia wymiękam.  I uznaję że nie da się zaktualizować strony z joomla 2.5 do joomla 3.

 

 

 

22 Comments
  1. Co masz na myśli “po kolei”?
   Jeśli masz na myśli żeby czekać na kolejne aktualizacje aż dojdą do joomla 3 to tak trzeba zrobić, nie ma wyjścia.

   Chce przerobić strone na responsywną, a j3 ma wbudowany bootstrap i byłoby latwiej. Ale niestety nie udało się zaktualizować, ani pare miesięcy temu ani teraz. Dziwna sprawa bo innym się udaje.

 1. Dokładnie to co pisze @karolek, aktualizacje należy wykonywać stopniowo, albo po prostu zgrać sobie tylko bazę artykułów, podstron i innych potrzebnych rzeczy wyrzucić całą joomlę, zainstalować najnowszą wersję i zgrać znów bazę.

 2. Z tego też powodu dałem sobie siana z tego typu rozwiązniami. Teraz korzystam z webwave i mam to w nosie:)

 3. A ja nie zrobiłem kopii bazy danych, wykrzaczyła mi się i była lipa, na szczęście hostingodawca robi kopię. Warto o tym pamiętac.

 4. Na pewno właśnie warto zadbać o to, żeby wcześniej zrobić kopię, bo później możemy mieć problem z przywróceniem nawet wcześniejszej wersji.

 5. Tak się teraz zastanawiam czy te wszystkie joomle, webspelle, php mają przyszłość. Wydaje mi się, że w końcu wszystko zdominuje wordpress. Może to moje własne odczucie, może też dlatego, że bardzo mi się podoba ale kurde jakoś tak się wyróżnia na tle innych, jest bardzo funkcjonalny i wszystkim zainteresowanym polecam serdecznie. Oczywiście nie zniechęcam co do joomli, też kiedyś sam zaczynałem od tego 🙂

 6. Prawda jest taka, że im coś prostsze tym lepsze. Jak z czymś przekombinują to z czasem dostanie to kopa. Co do joomli to nie jestem pewna czy można wróżyć jej koniec, bo cieszy się naprawdę sporą popularnością. A zrobienie kopii bazy to chyba mus w każdym programie przed aktualizacją. Od przedszkola powinni tego uczyć 😉

 7. Joomla jest dobra raczej do dużych portali, bo jej silnik jest mocno zaawansowany i ciężki. Jeśli chcielibyśmy trzymać tam stronkę firmową z 5 zakładkami to jest to raczej nie opłacalne.

 8. Aktualizacje zawsze bywają bardzo uciążliwe dlatego nic dziwnego że dzisiaj trzeba się trochę natrudzić po to aby w przyszłości strona czy też inny skrypt funkcjonował stabilnie bez żadnych problemów

 9. Używałem joomli, ale od czasu gdy poznałem wordpressa, to już wiem, że nigdy z niego nie zrezygnuje:)

 10. Joomla trzyma sie od wielu lat dobrze. Fakt ze teraz dominuje WOrdpress ale Joomla takze jest funkcjonalna i posiada wielu symatyków, którzy pomagają się jej rozwijać i porządają dany system. Swojego czasu działałem trochę na niej i przypadla mi do gustu. Aktualizacja opisana przez CIebie jest bardzo dobrze i na pewno przyda sie komus nie raz kto bedzie aktualizowal starsze wersje tego systemu CMS

 11. Obecnie coraz rzadziej spotykane są strony na joomli ale ten system posiada wielu swoich sympatyków. Świetnie rozpisałaś proces aktualizacji i na pewno przyda się komuś ponieważ wiele osób z tego co zauważyłem, próbuje aktualizować stare szablony pod nowoczesne wersji tego systemu a każdy wie, że aktualizjie do prostych nie należa

 12. Średnio wolę joomlę, już lepiej pasuje mi phpfusion lub wordpress, jednak trzeba przyznać że joomla rozwija się w zastraszającym tempie, może niedługo spróbuje postawić jakiś nowy projekt właśnie na Joomli 🙂

 13. Joomla Vs WordPress, nie ma co porównywać oba CMS’y są bardzo dobre. Kwestia prostoty systemu, to raczej jest indywidualny pogląd. Ja świetnie się czuję w Joomli, widzę wszystko jak poukładany schemat i niego się trzymam, natomiast WordPress niespecjalnie mi przypadł do gustu, ciężko mi się w nim odnaleźć. Joomla sprawdza się zarówno w prostych witrynach jak i rozbudowanych. Trudnym cms’em nazwałbym TYPO3.

 14. Joomla jest dobra ale większość użytkowników woli WordPresa php Prestashop’a Joomla jest raczej dla poczatkujacych 😛

 15. Pracuje na Joomla 2.5.22 i boję się trochę zmienić na 3.3
  W starszej wersji wiem co i jak, a w nowej boję się, że się pogubię.

  1. Na pewno się nie pogubisz. zmiany są raczej wizualne, ładniejsze kolory zaplecza, wszystko trochę inaczej poukładane. Poza tym wszystko tak samo. Kłopot może być tylko z samą migracją. Tu trzeba uważać i raczej robić akutalizację na kopii. Ryzyko utraty strony jest spore. Dlatego tylko na kopii. Kopię w końcu można później skasować albo wyłączyć i mieć na wszelki wypadek.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.