Kurs jak zrobic baner we flashu - lekcja 1

Darmowy kurs jak zrobić prosty baner flashowy. Kurs pokazuje krok po kroku jak wykonać baner w programie macromedia flash. W 10 odcinkach pokazuję technikę wykonywania takich animowanych banerów, na podstawie banera reklamowego dla hotelu.

Lekcja 1
Przygotowanie zdjęć do banera.Jeśli chcemy aby elementami naszego banera były zdjęcia. Dobrze jest je sobie najpierw przygotować w jakimś programie graficznym. Zdjęcia można również importować bezpośrednio do flasha tam je zmieniać. Jednak efektem tego będzie baner, który dużo więcej waży.
Dlatego zdjęcia najlepiej najpierw wykadrować na jakimś programie graficznym. Ja tu wykorzystuję serwis online http://www.pixlr.com/editor/ – świetny serwis, który działa bardzo podobnie jak Photoshop. Oczywiście jest bardzo okrojony i ma tylko część tych najbardziej potrzebnych funkcji Photoshopa.
Szczególnie przydatna jest funkcja jednoczesnego wykonania crop & resize, która jednocześnie kadruje i zmniejsza obrazek do określonej wielkości. Nie trzeba tego robić dwa razy.

Serwis ten pozwala również na podstawowe dostosowanie obrazka. Należy pamiętać że na banerze obrazek będzie bardzo mały. Dlatego aby był dobrze widoczny, powinien być wyrazisty. Ja go wyostrzam trochę, zwiększam nasycenie kolorów i kontrast.
Niestety pixlr nie posiada akcji i każdą tę czynność trzeba powtórzyć dla każdego zdjęcia.

Kurs Flash

Kolejne lekcje będą się pojawiały na tym blogu co kilka dni.

Proszę skomentuj na blogu czy Ci się podoba taki kurs czy nie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.