3 nowe motywy WordPress

3 nowe motywy WordPress

Jedna z dużych zalet WordPress to oczywiście szeroki wybór motywów, w tym darmowych. Tylko na stronie wordpress.org można znaleźć ponad 6150 bezpłatnych szat graficznych (rys. 1). A jeśli do tego dodać darmowe rozwiązanie od różnych producentów, które nie przestawione są na repozytorium, wybór będzie spory.

Rysunek 1. Lista motywów na stronie wordpress.org

Jednak bardzo często darmowe motywy dla WordPress mają ograniczoną funkcjonalność. Przez to nadają się do tworzenia prostych blogów i stron personalnych. A jeśli trzeba realizować bardziej złożony projekt, musicie posiadać Państwo wiedzę techniczną dla przebudowy templatki. Chociaż można wybrać inną ścieżkę: znaleźć bezpłatne motywy, które będą zawierać wszystkie kluczowe opcje w środku i wspierać popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Dzięki temu będą Państwo mogli szybko zbudować profesjonalna stronę www. A jeśli wyniknie potrzeba w rozszerzeniu jej funkcjonalności, zainstalować potrzebne wtyczki.

Potrzebujecie darmowych templatek z wyższej półki? W tym przypadku muście Państwo zajrzeć na nasze poprzednie zestawy tutaj i tutaj. Znajdziecie w nich ciekawe rozwiązania od TemplateMonster do byłych i aktualnych wersje WordPress. A jeśli chcecie Państwo świeżych rozwiązań, możecie skorzystać z poniższych motywów. One także były wybrane z oferty „Szablonowego potwora„, więc zaprojektowane w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Do innych zalet poniższych motywów można odnieść responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami www. Oprócz tego templatki opierają się o najnowszą wersję Cherry Framework 5 i zawierają rozbudowane wtyczki Cherry. Przy tym motywy nieprzeciążone są skryptami i będą szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów.

Więcej informacji o motywach można znaleźć w poniższych opisach.

Catwalk

Ten motyw jest przeznaczony do tworzenia strony dla agencji modelek. Jednak nie jest to koniecznie. Motyw zawiera wygodne opcje personalizacji, pozwalające szybko modyfikować jego wygląd. Oprócz tego projekt templatki nie zawiera zbyt dużo elementów tematycznych. Prostej zmiany zawartości oraz obrazków w suwaku, sekcjach na stronie domowej i podstronach wystarczy, aby templatka wyglądała inaczej.

Pierwsze, co trafia na oczy po wejściu na stronę domową to duży suwak. Jego można stosować do różnych celów reklamowych. Poniżej znajduje się sekcja z informacją powitalną od agencji, przegląd modelek i historii firmy. Na stronie także można znaleźć wpisy tematyczne z blogu i formularz zapisywania na newsletter. Przejść do pozostałych rozdziałów firmy można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Funkcjonalność podanego motywu jest realizowana w oparciu o Cherry Framework 5.0. To pozwala Państwu korzystać z rozwijanego menu górnego, suwaku, mediateki, kalendarza i managera pasku bocznego. Templatka także zawiera wizualny edytor Power Builder i moduły treściowe do niego. Za ich pomocą możecie tworzyć strony za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:     4.2.x

Kompatybilny z WordPress:     4.2.x-4.9.x

Cherry Framework wersja:     5.0

Animacja:     HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Power Page Builder, Performance Optimization, Related Posts, Sidebar Manager

Język: Angielski

Pobrać –  https://www.templatemonster.com/pl/free-templates/catwalk-responsive-model-agency-wordpress-theme-61202.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/61202.html

Catwalk – Fashion Modeling Agency Responsive WordPress Theme WordPress Theme

 

Bitunit Lite

Podany motyw jest poświęcony walutom kryptograficznym. Dlatego będzie idealnie nadawał się do tworzenia blogu tematycznego oraz strony dla firmy świadczącej usługi kryptowalutowe. Templatka ma tematyczny projekt i zawiera niezbędne rozszerzenia do przedstawienia informacji o walutach dla internautów. Także warto wydzielić obecność wygodnych opcje zarządzania wyglądem, które pomogą dopasować stronę do własnych potrzeb.

Strona domowa występuje wizytówką dla firmy. Na niej znajduje się informacja powitalna, przegląd oferowanych usług, kluczowe przewagi w porównywaniu do konkurencji i opinie zadowolonych klientów. Osoby odwiedzające mogą także przejść do blogu z tematycznymi wpisami oraz śledzić firmę w popularnych sieciach społecznościowych. Odpowiednie przyciski umieszczone są na dołu strony.

Motyw opiera się o Cherry Framework i zawiera kluczowe wtyczki Cherry. To pozwala korzystać z MegaMenu, mediateki, opcje mediów społecznościowych, projektów i usług itd. Oprócz tego do templatki był włączany wizualny edytor stron Elementor. Za jego pomocą możecie lekko tworzyć ciekawe podstrony w jeden klik myszki. Motyw także wspiera fonty webowe i technologię Retina.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:     4.7.x

Kompatybilny z WordPress:     4.2.x-4.9.x

Cherry Framework wersja:     5.1

Animacja:     HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Performance Optimization, Sidebar Manager

Język: Angielski

Pobrać –  https://www.templatemonster.com/pl/free-templates/bitunit-lite-responsive-finance-wordpress-theme-65671.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/65671.html

Travelop Lite

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć Państwo stylowy blog podróżnicy i dzielić się swoimi historiami oraz poradami z czytelnikami. Templatka ma nowoczesny projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na duże obrazki i typografię. Oprócz tego projekt został wykonany w jasnych kolorach, co pozwoli osobom odwiedzającym szybko znaleźć interesujący temat do przeczytania.

Strona domowa ma typowy dwóch-kolumnowy układ. Na niej znajduje się dynamiczny suwak i wpisy opublikowane w porządku chronologicznym. Oprócz tego osoby odwiedzjące mogą znaleźć sporo rożnych widgetów nawigacyjnych na panelu bocznym. To są najnowsze komentarze, kategorie oraz archiwum. Przejść do pozostałych rozdziałów blogu można za pomocą menu w nagłówku lub stopce.

Do podanego motywu były dodane popularne wtyczki Cherry, co pozwala korzystać z szeregu opcje. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowych opcje, możecie Państwo śmiało zainstalować popularne rozszerzenia z repozytorium WordPress. Ten motyw będzie kompatybilny z nimi. Oprócz tego on ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:     4.7.x

Kompatybilny z WordPress:     4.2.x-4.9.x

Cherry Framework wersja:     5.0

Animacja:     HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Performance Optimization, Sidebar Manager

Język: Angielski

Pobrać –  https://www.templatemonster.com/pl/free-templates/travelop-lite-responsive-travel-wordpress-theme-66472.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/66472.html

 

3 Comments
  1. Bardzo ładne zestawienie, eleganckie szabloniki. Duży wybór szablonów na bloggera jest na templates free warto przejrzeć przykładowe – darmowe szablony motywy do wordpressa, Szablony są darmowe, a jakościowo rewelacyjne, ale jak ktoś woli płacić za szabloniki to już indywidualny wybór.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.