Książki, które chcę przeczytać

Postanowiłam zapisać sobie książki które warto przeczytać. Są to pozycje z dziedziny psychologii osiągnięć, biznesu, organizacji czasu itp. Sama ich jeszcze nie czytałam ale są polecane.

 • Eckhart Talle – Potęga teraźniejszości
 • The Power of Full Engagement” ukazała także w Polsce – pod tytułem “Potęga Pełnego Zaangażowania” (autorzy: Jim Loehr i Tony Schwartz)
 • Kiosaki – Bogaty ojciec, biedny ojciec – ponoć książka, która nie daje żadnych konkretnych porad, jest mocno teoretyczna lecz pozwala zmienić sposób myślenia na biznes
 • Tony Buzan – Rusz głową – książka o metodach nauki, mapach myśli
 • Wojujący marketing. Zwycięskie strategie i kampanie
  tytuł oryginalny: Marketing Warfare
  autor: Al Ries, Jack Trout, ilość stron: 216
 • John Caples, Skuteczna reklama
 • Sztuka pisania perswazyjnych tekstów, Piotr R. Michalak i Jakub Woźniak
 • Marketing internetowy w praktyce, Angus Mcleod
 • E-społeczność Wojciech Gustowski
 • Frank Bettger – Jak Przetrwać i Odnieść Sukces w biznesie
 • 4-godzinny tydzień pracy. Nie bądź płatnym niewolnikiem od 8.00 do 17.00, Timothy Ferriss
 • Wywieranie wpływu na ludzi, Robert Cialdini
 • Bóg chce, żebyś był obrzydliwie bogaty Paul Zane Pilzer
 • Zrób fortunę na zdrowym stylu życia, Paul Zane Pilzer
 • 7 nawykow skutecznego dzialania – Stephen R Covey
8 Comments
 1. Bardzo ciekawa lista, jednak ja powiększyłbym ją jeszcze o książki dotyczące manipulacji. Zwrot zawierający “manipulacja” w sobie źle się kojarzy, ale tak naprawdę znajdzie się tam naprawdę wiele ciekawych porad.
  Polecam np. Czarną Księgę Perswazji – Rintu Basu.
  Chyba na swoim blogu również wstawię listę ciekawych książek które muszę przeczytać.. Tylko, że będzie dość długa..

  1. Na allegro zapewne. Ja też nie wiem gdzie kupić te książki. Wystarczy w google wpisać i można znaleźć. Zapisuję sobie te książki żeby kiedyś je kupić i przeczytać. Ale po kolei, najpierw przeczytam te które już mam.

 2. ciekawe czy te pozycje odnośnie marketingu internetowego są aktualne. to tak szybko postępująca dziedzina, że nawet nauka trudno nadąża….pozdrawiam

  1. Nie wiem, większości z tych książek jeszcze nie przeczytałam. Czytałam tylko Kyosakiego i Pilzera – wiedza mocno ogólna.
   Co do marketingu internetowego to trzeba raczej obserwować rynek amerykański.
   Moim zdaniem teraz to wszystko padło bo ludzie się zorientowali że z tym zarabianiem na pasji, czy dochodem pasywnym to ściema. Ale Amerykańscy guru na pewno coś wymyślą, żeby kosić naiwnych.

 3. Jak znajdę czas z pewnością przeczytam książkę “Bogaty ojciec, biedny ojciec” – przez wiele osób polecana, czy faktycznie potrafi zmienić myślenie, przekonam się o tym wkrótce… jak tylko znajdę czas na okiełznanie książki 😉
  Pozdrawiam!

  1. W sumie warto przyczytać bo jest tam pare istotnych rzeczy. Ale czy zmienia myślenie? Trochę tak. Tyle że o tej książce się tyle mówi, że właściwie jak się ją przeczyta to ma się poczucie, że to nic odkrywczego.
   Kyosaki radzi, aby nie kupować tego co traci na wartości tylko to co zyskuje. Tyle że rzeczy, które uprzyjemniają czlowiekowi, życie to są te, które tracą na wartości. Człowiek kupuje sobie dom, jego standard życia wzrasta bo lepiej mieszka. Ale dom trzeba utrzymać, dom kosztuje i traci na wartości. Praktycznie każda rzecz konsumpcyjna w momencie kupienia traci na wartości.
   Warte zastanowienia jest to co pisze RK, że ludzie pracują całe dnie po to tylko żeby wydać zarobione pieniadze na rzeczy, na których tracą i do których muszą dokładać. Wyrwanie się z tego zamnkniętego koła do zdaniem RK inwestowanie, jak w jego przypadnku np. w nieruchomości.

 4. Eckhart Talle – Potęga teraźniejszości i John Caples, Skuteczna reklama -> obie książki czytałam i z czystym sumieniem polecam 🙂
  Bardzo fajnie napisane i dobrze, bardzo lekko się je czyta 🙂

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.