21 powodów dla których musisz się pozycjonować w google

Czy w ogóle trzeba pozycjonować swoją stronę/bloga. Wiele osób to przeraża. Jakiś czas temu pewna pani zajmująca się rzemiosłem artystycznym zleciła mi zrobienie strony www dla jej firmy. Potem zrezygnowała, gdyż ktoś nastraszył ją, że musi pozycjonować stronę i będzie kosztowało ją to ok. 500zł miesięcznie. Przeraziła się tych kosztów i w ogóle zrezygnowała ze stawiania strony.

Spec od pozycjonowania P.Krzyworączka radzi aby obliczyć koszty i zyski płynące z zatrudnienia firmy pozcjonerskiej – czy wypozycjonowanie rzeczywiście przełoży się na rzeczywistą sprzedaż. Jednak, nawet jeśli nie stać cię na opłacenie profesjonalnej firmy pozycjonerskiej, nie warto rezygnować z posiadania strony/bloga. Choćby dlatego żeby mieć gdzie odesłać potencjalnych klientów, którzy chcą sie zapoznać z produktami, poczytać, obejrzeć zdjęcia.

Paweł Krzyworączka twierdzi, że można sobie poradzić samemu z pozycjonowaniem strony przez: dobrą optymalizację, pozycjonowanie na mniej konkurencyjne frazy, zdobywanie linków i tworzenie zaplecza.

Poniżej spisałam   21 powodów, dlaczego musisz pozycjonować swój serwis, jakie podawał PK w czasie kampanii reklamowej swojego kursu pozycjonowania:

 1. Ludzie szukają informacji
  1. 90% ludzi szuka informacji przez wyszukiwarki
  2. w Polsce wyszukiwanie = google
 2. pozycjonowanie jest stosunkowo tanie w porównaniu do innych rodzajów promocji. Jest również tańsze od innych form promocji w Internecie.
 3. optymalizacja przynosi błyskawiczne efekty
 4. reklama pod długi ogon daje szybkie rezultaty, jest proste i bardzo efektywne
 5. 75% internautów uznaje stronę na czele wyników za bardziej wartościową i godną zaufania
 6. reklama przez wyszukiwanie jest dobrze stargetowana – user szuka informacji, nie ma żadnej nachalności reklamy, bo użytkownik sam szuka.
 7. rynek pozycjonowania w Polsce dopiero sie rozwija i warto wejść do gry
 8. odpowiednio przeprowadzone pozycjonowanie poprawia sytuację serwisu na wiele lat – z czasem dalsze prace pozycjonerskie stają się mniej pracochłonne. Po jakimś czasie reklama ta staje się darmowa.
 9. stosunkowo łatwe jest pozycjonowanie regionalne – reklama dobrze stargetowana bo ludzie szukają konkretnych rzeczy
 10. rynek wyszukiwania rośnie – ten sam wysiłek daje coraz większy skutek
 11. liczy się pierwsze miejsce google, ew. top 3 – dalsze pozycje oznaczają mało wejść, a drugiej strony właściwie nie ma
 12. zadbaj koniecznie o seo-PR – zadbanie o seo pr jest banalnie proste i wystarczy pare prostych technik.
 13. możesz dokładnie monitorować efekty i skuteczność podejmowanych działań
 14. jeśli zlecisz płacisz tylko za efekty
 15. budujesz przewagę konkurencyjną
 16. możesz walczyć nawet z największymi, nawet z gigantami. W innych formach reklamy nigdy nie stać się na walkę z największymi.
 17. możesz wymienić się linkami
 18. możesz zarabiać na własnym zapleczu pozycjonerskim – możesz zarabiać na reklamie, budowac listy, wstawiać cudzie linki. praca raz wykonana moze byc wykorzystywana wiele razy, na rózne sposoby
 19. możesz jedno zaplecze wykorzystac dla wielu serwisów. Jednym zapleczem pozycjonujesz wiele serwisów. Lepiej jeśli są to serwisy powiązane tematycznie.  Możesz linkować do swoich serwisów lub do serwisów swoich klientów.
 20. jeśli będziesz chciał sprzedać swój serwis, weźmiesz dużo więcej jeśli będzie wypozycjonowany
 21. google ma się doskonale więc jest to inwestycja na wiele lat
4 Comments
 1. Heh 😉 Spora część tego artykułu zdezaktualizowała się po pandach i pingwinach a ostatni update ruszył “dinozaury” czyli stare i dobrze podlinkowane domeny. Teraz juz nic nie jest pewne 😉 a pozycjonowanie jest trudniejsze. google celowo psuje wyniki wyszukiwania żeby lepiej ciąć na adwords. Co nie zmienia faktu że jest to najlepsza forma reklamy jeśli nie ma się budżetu ;).

 2. Podsumowując swoje doświadczenia w promowaniu strony mogę powiedzieć, że z punktu widzenia efektów w postaci zawartych umów lepszy efekt przyniosło użycie Adwords niż wysoka pozycja w wyszukiwarce.

 3. To prawda, pozycjonowanie w google jest w tych czasach bardzo ważne, ponieważ wszystkich informacji które szukamy, wstukujemy w google.

 4. Google jest popularne w europie w stanach jest “Yahhoo”. My europejczycy natomiast musimy inwestować w pozycjonowanie Google , w celu zdobycia ruchu na swoich stronach koniec kropka.
  Chociaż google słono każe sobie płacić za taką usługę.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.