15 najlepszych szablonów dla Joomla! od TemplateMonster

15 najlepszych szablonów dla Joomla! od TemplateMonster

Jeśli przejrzeć ostatni raport W3techs na temat gotowych systemów do tworzenia stron www można zobaczyć, że ponad 3% witryn na świecie zbudowane są za pomocą Joomla. Jest to dużo mniej niż posiada WordPress (ponad 33% rynku), ale kilka razy więcej niż mają inne CMSy, w tym Drupal, Magento oraz PrestaShop.

Po obejrzeniu powyższego rysunku na pewno pojawi się pytanie: „Na czym polega sukces WordPress?”. Odpowiedź jest prosta: „On daje możliwość stworzenia strony bez posiadania wiedzy technicznej”. Twórcy WordPress skupili się na intuicyjnie zrozumiałym interfejsie, prostej instalacji i obecności podstawowych opcji. Chociaż warto przypomnieć, że ten system był stworzony do realizacji blogów, a  potem został uniwersalnym rozwiązaniem do realizacji różnych typów stron www.

Natomiast zespół Joomla! tworzył swój system dla osób posiadających zaawansowaną widzę techniczną. Dlatego aby budować stronę użytkownik musiał opanować system: zrozumieć jak wszystko działa i jak dostępne moduły i funkcje stosować na stronie. Takie podejście nie zostało zaakceptowane przez zwykłych użytkowników, którzy migrowali na WordPress…

Obecnie sytuacja się zmieniła. WordPress nie jest aż taki prosty, gdy chodzi o tworzenie rozbudowanych witryn, a Joomla! ma bardziej przyjazny interfejs użytkownika. Jednak „system blogowy” dalej pozostaje najczęściej wybierany przez internautów. Natomiast Joomla! dalej nie jest doceniana przez użytkowników. Chociaż ten system ma sporo zalet w porównywaniu do WordPress.

Główna zaleta Joomla! to możliwości developerskie i obsługa zaawansowanych mechanizmów, którymi charakteryzują się duże i rozbudowane portale. Oprócz tego do użytku dostępne są ponad 8000 rozszerzeń, które pomogą dodać szereg nowych opcje na stronę. Także warto wyróżnić system modularny pozwalający w wygodny sposób modyfikować witrynę internetową.

Jeśli w końcu zdecydowałeś użyć Joomla! do budowania strony internetowej, na pewno będziesz poszukiwać stylowych  i funkcjonalnych templatek do realizacji tego celu. Zebraliśmy dla Ciebie najnowsze szaty graficzne ze strony TempalaMonster. Wśród nich znajdziesz szablony dla różnych tematów niszowych. Ponadto każda z tych templatek zawiera wygodne opcje personalizacji, które pomogą dostosować jej projekt do własnych potrzeb.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania się z szablonami:

Jedi

Jedi to wielefunkcjonalny szablon, który pozwala tworzyć rozbudowane strony biznesowe. Posiada gotowe układy dla strony domowej i podstron oraz przełącznik kolorów. Oprócz tego do użytku dostępne są rozbudowane widgety, które pozwalają wyświetlać różne typy zawartości na stronie. Templatka także posiada pliki PSD i dane demo.

Do szablonu zostały dodane MegaMenu, dynamiczny suwak, galeria, formularz kontaktowy, newsletter i popup oraz opcje mediów społecznościowych. Templatka również wspiera popularne moduły dla Joomla!, co pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronę. Ona ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

Jedi - uniwersalny szablon Joomla
Szczegóły |
Demo

 

Alberto

Podany szablon idealnie pasuje do tworzenia strony dla restauracji. Chociaż w razie potrzeby może być dostosowany do innych tematów gastronomicznych. Templatka posiada nie tylko tematyczny projekt, lecz także zawiera kluczowe opcje dla realizacji tego typu stron. Szablon także jest kompatybilny z popularnymi dodatkami ze strony Joomla!

Szablon Alberto posiada rozwijane menu, galerię, suwak, formularz kontaktowy, mapę Google, przełącznik kolorów itd. On także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Do innych zalet warto zaliczyć responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Responsywny szablon Joomla Alberto - Restaurant Responsive Classy #69291
Szczegóły |
Demo

 

DivingClub

Jak widać z nazwy tego szablonu on jest poświęcony nurkowaniu i pozwala zbudować stylową stronę dla klubu sportowego. W projekcie templatki główny nacisk został położony na jakościowe obrazki, efekty animacyjne i jaskrawe kolory. Dlatego strona klubu na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym.

Podany szablon zawiera wszystkie niezbędne funkcje do tworzenia profesjonalnej strony. A jeśli zajdzie potrzeba można skorzystać z cudzych rozszerzeń. Strona na pewno nie „posypie się”. Razem z szablonem dostaniesz pliki PSD, które pomogą dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Responsywny szablon Joomla Diving Club - Sports & Outdoors & Diving Responsive #61260
Szczegóły |
Demo

 

Saletum

Ten szablon jest przeznaczony do tworzenia stron dla zakładów oraz gabinetów medycznych. Projekt templatki został wykonany w biało-niebieskich kolorach charakterystycznych dla tej branży. Także warto wydzielić ciekawe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie, ale nie odwracają uwagi odwiedzających podczas poszukiwania informacji.

Do szablonu Saletum zastały dodane dodatkowe rozszerzenia od twórców, w tym rozwijane menu, dynamiczny suwak, galeria, różne elementy UI. Oprócz tego szablon wspiera fonty webowe Google i posiada mapę Google. On także ma poprawny kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Responsywny szablon Joomla Salutem - Clinic #71513
Szczegóły |
Demo

 

Agriculture

Podany szablon jest przeznaczony do tworzenia stron dla różnych przedsiębiorstw rolniczych. Ma nowoczesny projekt, który pomoże w najlepszy sposób przedstawić firmę dla potencjalnych klientów. Oprócz tego jest możliwość organizowania e-sklepu i sprzedaży produktów ogrodniczych na stronie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Szablon posiada rozbudowane moduły zaprojektowane przez jego autorów. Wśród nich można przedstwao MegaMenu, Social Login, suwak oraz galerię. Oprócz tego do użytku dostępne są ciekawe widgety, które pozwalają dodawać różne typy zawartości na stronę. Szablon także wspiera fonty Google i technologię Retina.

Responsywny szablon Joomla Agriculture - Natural Farming Clean #66783
Szczegóły |
Demo

 

Gustavo

Jeśli poszukujesz stylowy design dla strony piekarni, warto zwrócić uwagę na Gustavo. Podana templatka ma stylowy projekt strony głównej, która jednocześnie stanowi wizytówką. Na niej umieszczone są różne widgety, które pozwalają odwiedzającym zapoznać się z asortymentom piekarni. Przejść do pozostałych rozdziałów witryny można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Ten szablon zawiera wszystkie kluczowe moduły pozwalające zbudować profesjonalną stronę www bez stosowania dodatkowych rozszerzeń. Chociaż templatka jest kompatybilna z popularnymi dodatkami dla Joomla!. Oprócz tego ona jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami www.

Responsywny szablon Joomla #60028 na temat: piekarnia
Szczegóły |
Demo

 

Joombiz

Joombiz to świetnie rozwiązanie do tworzenia stron biznesowych. Templatka posiada gotowe projekty elementów witryny i podstron, przełącznik kolorów i wygodne opcje personalizacji. Oprócz tego do użytku dostępne są szereg widgetów. To wszystko pozwala szybko dopasować wygląd szablonu do własnych potrzeb.

Szablon Joombiz posiada MegaMenu, Social Login, suwak, elementy IU, newsletter, popup itd. Oprócz tego możesz podłączyć fonty webowe Google aby wyróżnić zawartości tekstowe na stronie. Templatka także posiada mapę Google i wspiera technologię Retina. Ona ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

Responsywny szablon Joomla Joombiz - Elegant Business Company #69909
Szczegóły |
Demo

 

TravelKit

Chcesz, aby strona agencji podroży wyróżniała się na tle konkurentów? W takim razie skorzystaj z tego szablonu. Ma on świetny projekt strony domowej w którym główny nacisk został położony na obrazki wysokiej jakości i jaskrawe kolory. Także warto wydzielić duży suwak, który świetnie nadaje się do prezentacji ofert.

Funkcjonalność podanego szablonu została realizowana za pomocą Helix Ultimate Framework. Oprócz tego do użytku dostępne są Sp Page Builder Pro, MegaMenu, Unite slider, FontAwesome 5, media społecznościowe itd. Szablon także jest kompatybilny z dodatkowymi modułami dla Joomla! Dzięki temu można szybko rozszerzyć funkcjonalność strony.

Responsywny szablon Joomla TravelKit - #74067
Szczegóły |
Demo

 

Servechman

Podany szablon jest przeznaczony do tworzenia stron dla funduszów charytatywnych. On ma ciekawy projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na zawartości tekstowe oraz obrazki tematyczne. W projekcie także były wykorzystane stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie www.

Szablon Servechman zawiera wszystkie kluczowe rozszerzenia, w tym wizualny edytor, suwak, rozwijane menu, blog itd. A jeśli wyniknie potrzeba aby dodać nowe moduły, możesz skorzystać z rozszerzeń dostępnych na repozytorium Joomla! Ten szablon jest kompatybilny z nimi. On także ma czysty kod i jest optymalizowany zgodnie z wymaganiami wyszukiwarek internetowych.

Responsywny szablon Joomla Servehman - Nonprofit, Charity, NGO Fundraising #72006
Szczegóły |
Demo

 

University II

Za pomocą tego szablonu możesz zbudować świetną stronę dla zakładu edukacyjnego, w tym uniwersytetu. Oprócz tematycznego projektu templatka posiada rozbudowane widgety, które pomogą wyświetlać różne typy informacji na stronie. Do innych przewag templatki można odnieść wygodne opcje personalizacji strony.

Ten szablon opiera się o YT Framework. Oprócz tego do templatki zostały zintegrowane SJ Module Tabs, SJ Contact Ajax, SJ K2 Categories II, SJ K2 Extraslider, SJ K2 Mega News, SJ K2 Slickslider, SJ K2 Slider itd. Szablon także wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać 900 stylowych typografie na stronie.

Responsywny szablon Joomla University II - Education Responsive #70742
Szczegóły |
Demo

 

IronMass

Szablon IronMass pomoże Ci zbudować nowoczesną stronę dla klubu sportowego oraz siłowni. Jego projekt został wykonany w czarno-białych kolorach z dodaniem czerwonej barwy. Za pomocą ostatniej wyróżniane są przyciski nawigacyjne i ważne informacje na stronie. Oprócz tego projekt ma wygodne opcje nawigacji, co pozwala szybko przechodzić pomiędzy różnymi podstronami.

Templatka posiada rozbudowane rozszerzenia, które zostały zaprojektowane przez twórców. Oprócz tego szablon jest kompatybilny z popularnymi modułami dla Joomla! On także ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona będzie przyjazna dla SEO.

Responsywny szablon Joomla IronMass #61198
Szczegóły |
Demo

 

Industro

Podany szablon jest przeznaczony do tworzenia stron dla przedsiębiorstw industrialnych. Chociaż za potrzeby może być dostosowany do innych tematów niszowych. Pomogą w tym gotowe układy elementów witryny, przełącznik kolorów i wygodne opcje personalizacji. Także w paczce z szablonem można znaleźć pliki PSD, które pozwalają szybko modyfikować potrzebne elementy strony.

Szablon Industro zawiera podstawowe moduły, które pomogą w najlepszy sposób przedstawić usługi firm w Internecie. Templatka także wspiera fonty webowe Google, dzięki czemu można podłączać stylowe typografie na stronę. Oprócz tego szablon jest optymalizowany pod kątem SEO.

Responsywny szablon Joomla Industro - Industrial Company #69482
Szczegóły |
Demo

 

Jumerix

Jest to uniwersalny szablon z oferty TemplateMonster. Za jego pomocą można tworzyć różne typy stron zaczynając od blogów, a kończąc e-sklepami. Taki szeroki spektrum zastosowania templatki stał możliwy dzięki obecności szeregu gotowych układów stron i elementów witryny oraz różnych rozszerzeń. Do użytku także dostępne są pliki PSD i obrazki komercyjne.

Wybierając ten szablon możesz korzystać z MegaMenu, Komento, forum, galerii, newslettera i popupu, mapy Google itd. Templatka także zawiera szereg elementów UI, które pozwalają dodawać różne typy zawartości na stronę. Do innych przewag szablonu można odnieść responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami Google.

Jumerix - uniwersalny szablon Joomla
Szczegóły |
Demo

 

AT

Za pomocą tego szablonu można zbudować nowoczesną stronę dla biura architektury. Templatka ma wszystkie niezbędne opcje dla realizacji tego projektu. Także warto wydzielić kreatywny design strony domowej, który pozwala w najlepszy sposób zaprezentować usługi firmy i przedstawić już zrealizowane projekty.

Do szablonu AT zostały dodane rozbudowane moduły, w tym MegaMenu, dynamiczny suwak, przełącznik kolorów, opcje mediów społecznościowych, newsletter i popup. Templatka także wspiera fonty Google i posiada mapę Google. Ona ma poprawny kod i jest kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Responsywny szablon Joomla AT - Solid Architecture Agency #70002
Szczegóły |
Demo

 

Consultlab

Jeszcze jeden rozbudowany szablon do tworzenia stron biznesowych. Templatka posiada 5 unikatowych układów dla strony domowej, 9 schematów kolorów i gotowe układy dla elementów witryny. Także warto zwrócić uwagę na szeroki wybór widgetów, co pozwala dodawać różne typy informacji na stronę.

Ten szablon został zbudowany w oparciu o Helix 3 Framework. Oprócz tego do templatki były dodane Revolution Slider, CL Responsive Priceing Table, CL Ajax Contact Form, CL Background Video, CL Testimonials, Keen Team, CL Logo Showcase i CL Features. Szablon także wspiera popularne szablony dla Joomla!

Consultlab - biznesowy szablon Joomla dla agencji doradczej
Szczegóły |
Demo

Joomix

Joomix to wielefunkcjonalny i kreatywny Joomla szablon, który oferuje wszystkie niezbędne narzędzia do stworzenia strony internetowej. Do użytku dostępne są Sp Page Builder.

Ogólnie można zmienić wszystkie szczegóły, ile tylko dusza zapragnie. Po prostu wskaż, kliknij i upuść wybrane komponenty na wymaganą pozycję strony.

W rzeczywistości jest jeszcze więcej funkcji:

  • 9+ strony na takie tematy, jak moda, design, piłka nożna, wiadomości itd;
  • różne opcje handlu elektronicznego, w tym: widok siatki i listy, strona koszyka na zakupy, lista życzeń i porównanie, strona pojedynczego produktu;
  • Helix Ultimate;
  • ponad 90 gotowych do użycia sekcji;
  • ponad 50 dodatków;
  • Wsparcie 24/7.

 

Szczegóły | Demo

 

Podsumowanie

Joomla! CMS to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie boją się kodu i lubią realizować nietypowe rozwiązania. Ten system nadaje szeroki możliwości dla deweloperów, jednak może być stosowany i do prostszych projektów przez zwykłych użytkowników.

W dzisiejszym wpisie zebraliśmy dla Ciebie najnowsze szablony dla Joomla! ze stajni TemplateMonster. Każdy z nich zawiera rozbudowane moduły i wygodne opcje personalizacji. Dzięki temu możesz zbudować profesjonalną stronę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania użytkowników.

One Comment
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.