10 najlepszych motywów WooCommerce - część I

10 najlepszych motywów WooCommerce - część I

W listopadzie 2016 r. po całym Internecie rozeszła się wiadomość, że WordPress podbił 50% rynku systemów zarządzania treścią. Czyli co druga strona realizowana za pomocą CMS stoi na tym systemie. Był to oczekiwany wzrost, ponieważ co roku liczba użytkowników i miłośników WordPress zwiększa się gwałtownie. Według firmy W3tech, badającej trendy technologiczne w Internecie, wśród stron opartych o jeden z CMSów już 59,7% witryn realizowane są za pomocą WordPress. A ogólna liczba stron na świecie opartych o ten system stanowi 27% (według informacji w dniu 9 listopada 2017 r.):

Rysunek 1. Popularność WordPress według W3tech

Ekspansja WordPress odbyła się nie tylko w kierunku blogów, stron hobbistycznych oraz witryn biznesowych. Ten system jest coraz częściej używany do prowadzenia handlu elektronicznego. Na repozytorium WordPress można znaleźć setki wtyczek dodających niezbędne opcje do sprzedaży produktów i oferowania usług. Jednak z pośród nich najpopularniejszym rozwiązaniem jest WooCommerce – darmowy dodatek, który ma ponad 3 miliony aktywnych instalacji.

Podana wtyczka została opublikowana 27 września 2011 r. i szybko zyskała popularność dzięki łatwości w instalacji oraz łatwej zmianie ustawień. Zdaniem serwisu Builtwith z pośród wszystkich e-sklepów na świecie 42% oparte są o WooCommerce (rys. 2).

Rysunek 2. Popularność WooCommerce według Builtwith

Ekspansja WordPress odbyła się nie tylko w kierunku blogów, stron hobbistycznych oraz witryn biznesowych. Ten system jest coraz częściej używany do prowadzenia handlu elektronicznego. Na repozytorium WordPress można znaleźć setki wtyczek dodających niezbędne opcje do sprzedaży produktów i oferowania usług. Jednak z pośród nich najpopularniejszym rozwiązaniem jest WooCommerce – darmowy dodatek, który ma ponad 3 miliony aktywnych instalacji.

Jeśli spojrzeć na TOP 10000 sklepów internetowych, to rozwiązanie WooCommerce jest używane przez 11% witryn. Dalej idzie Magento i Shopify (rys. 3):

Rysunek 3. Użycie WooCommerce na TOP 10K najpopularniejszych e-sklepów

Jak widać, WooCommerce jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród użytkowników na całym świecie. Dlatego, jeśli dawno korzystacie z WordPress i planujecie użyć go to tworzenia sklepu www, wtyczka WooCommerce na pewno przypadnie Wam do gustu. Nie tylko idealnie dostosowuje się do systemu, lecz także zawiera wszystkie niezbędne opcje do prowadzenia handlu elektronicznego. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji dla e-sklepu, możecie je szybko zaimplementować. Dla WooCommerce dostępne są różne płatne i darmowe dodatki realizowane przez zespół Automattic oraz innych producentów. Także należy wspomnieć o dużej społeczności użytkowników WooCommerce. Dzięki temu w Internecie można znaleźć nie tylko różne poradniki, lecz także fora poświęcone tej wtyczce. Za ich pomocą można szybko znaleźć odpowiedź na podobne pytanie oraz zgłosić o pomóc, przy pojawieniu nietypowego problemu.

Gdy wybraliście już WooCommerce do tworzenia e-sklepu, to na pewno będziecie potrzebowali stylowego i funkcjonalnego motywu do realizacji tego celu. Zebraliśmy dla Państwa najnowsze i najwyżej oceniane produkty z serwisu TemplateMonster, który od sierpnia zaczął działać na zasadzie marketplace. Dlatego w tym zestawie znajdziecie własne rozwiązania deweloperów i grafików ZEMEZ (nowa nazwa zespołu „Szablonowego potwora”) i motywy od innych producentów. Jednak każdy z nich będzie zawierał wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnych sklepów internetowych.

Wybrane motywy są responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strony oparte o nie będą poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych. Oprócz tego kod templatek został wykonany w zgodności  do standardów W3C i według rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Oznacza to, że Państwa strona będzie przyjazna dla SEO.

W paczce z motywem znajdziecie Państwo niezbędną dokumentację, która pomoże szybko opanować opcje motywu. A jeśli wyniknie jakikolwiek problem związany z instalacją i użyciem templatki możecie zgłosić Państwo o pomóc do specjalistów wsparcia technicznego, którzy dostępni są 24/7 i z chęcią pomogą rozwiązać ten problem.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania z motywami dla WooCommerce.

GoogHood

Za pomocą motywu GoodHood będziecie mogli stworzyć Państwo e-sklep modowy o którym myśleliście. Dzięki obecności 6 gotowych stylów strony domowej, 5 stylów strony sklepu, różnych widgetów możecie szybko dopasować wygląd templatki do własnych potrzeb. Pomogą w tym również rozbudowane opcje personalizacji, które pozwalają zarządzać wyglądem strony w trybie online.

W zależności od wybranego stylu strony domowej witryna będzie wyglądać inaczej. Przy tym każdy z dostępnych do wyboru projektów został wykonany w jasnych kolorach z naciskiem na dużą typografię i jakościowe obrazki. To pozwala skupiać uwagę odwiedzających przede wszystkim na oferowane produkty, a już potem – na wygląd witryny. Także należy wydzielić wygodne opcje personalizacji, które pozwalają szybko dostać się do interesującej informacji na stronie.

Do motywu były dodane popularne wtyczki dla WordPress, w tym Slider Evolution, King Composer oraz Contact Form 7. Oprócz tego templatka zawiera MegaMenu, portfolio, manager paneli bocznych oraz opcje mediów społecznościowych. Motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. On ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Responsywny motyw WooCommerce #65724 na temat: moda

Szczegóły |
Demo

Woostroid

Jeśli potrzebujecie funkcjonalnego rozwiązania, które będziecie mogli użyć wiele razy, Woostroid idealnie pasuje do tego celu. Templatka zawiera 8 motywów potomnych poświęconych popularnym tematom niszowym, co pozwala Państwu szybko zmienić wygląd strony w zależności od potrzeb projektu. Oprócz tego motyw rozpowszechnia się na licencji GPL 3.0. Dzięki temu możecie używać go do realizacji dowolnej liczby stron internetowych.

Każdy z motywów potomnych wchodzących w zestaw Woostroid ma swój unikatowy projekt. Przy tym wszystkie one wyglądają   stylowo i nowocześnie. Dzięki obecności efektów animacyjnych, jakościowych elementów graficznych, strona przyciągnie do siebie uwagę odwiedzających. A szeroki wybór widgetów pozwala Państwu zaprezentować różne typy informacji na stronie głównej.

Funkcjonalność motywu realizowana za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. To pozwala Państwu korzystać z MegaMenu, mediateki, wyszukiwarki AJAX, listy życzeń AJAX, PopUp’u i newslettera, rozwijanego koszyka itd. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcje, możecie ich szybko zaimplementować. Motyw jest kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami dla WooCommerce dostępnymi na repozytorium WordPress.

Responsywny motyw WooCommerce Woostroid - Uniwersalny #63000

Szczegóły |
Demo

8 Comments
  1. Witam, czy znajdę gdzieś omówienie Woostroid dokładne i po polsku?
    Pozdrawiam

  2. Woostroid to coś co mnie zaciekawiło. Chętnie poczytałbym coś więcej w temacie – możemy liczyć na jakiś wpis w tej kwestii??

  3. Bardzo ładne zestawienie, eleganckie szabloniki. Duży wybór szablonów na bloggera jest na templates free warto przejrzeć przykładowe – darmowe szablony Blogspot, Szablony są darmowe, a jakościowo rewelacyjne, ale jak ktoś woli płacić za szabloniki to już indywidualny wybór.
    To niesamowita lista motywy do wordpressa. Naprawdę pod wrażeniem pisarza i jak dobrze on skompilował listę. Zrobiłem również listę profesjonalnych motywów wordpress. Sprawdź to best woocommerce themes

  4. To niesamowita lista motywy do wordpressa. Naprawdę pod wrażeniem pisarza i jak dobrze on skompilował listę. Zrobiłem również listę profesjonalnych motywów wordpress. Sprawdź to best woocommerce themes

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.