10 najlepszych motywów dla WordPress w 2016 roku

10 najlepszych motywów dla WordPress w 2016 roku

10 najlepszych motywów dla WordPress w 2016 roku

W zeszłym roku na naszej stronie pojawił się pierwszy wpis poświęcony płatnym motywom dla WordPress. Przedstawiliśmy w nim 10 kreatywnych i funkcjonalnych produktów stworzonych przez specjalistów z TemplateMonster.

Zezsaw ten obejmował templatki oparte o Cherry Framework 4.0. Wybór ten nie był przypadkowy. Opisaliśmy templatki Cherry, aby przedstawić Państwu przewagi i możliwości darmowego frameworku, który sprawił pozytywne wrażenie podczas testowania motywu Communication. I jak widać z ostatnich nowości, nie pomyliśmy się w wyborem. Twórcy frameworku prezentowali nową wersję tego rozwiązania, która zawiera jeszcze więcej możliwości dla użytkowników. Jest to Cherry Framwork 5.0, który już dostępny do pobrania na oficjalnej stronie produktu.

 

 

Opisując krótko zalety nowego Cherry Framework, to należy podkreślić:

 • Dużą galerię UI elementów.
  Do użytku dostępne jest 15 elementów graficznych (cześć z nich pojawiła się w nowej wersji frameworku): UI Select, UI Button, UI Textarea, UI Repeater, UI Color Picker, UI Icon Picker, UI Image Uploader itd.
 • Konfigurator API.
  Dzięki dostępności API można rozszerzyć opcji personalizacji w WordPress. Dlatego należy zainstalować odpowiednią wtyczkę i przekazać do niej tablicę opcji zgrupowanych według sekcji i paneli.
 • Rozszerzalność.
  Do frameworku można dodawać własne wtyczki i w ten sposób rozszerzać jego funkcjonalność.
 • Budowanie wtyczek.
  Za pomocą Cherry Framework można tworzyć nie tylko stylowe motywy, lecz także funkcjonalne wtyczki. Tym bardziej, że one będą całkiem niezależne od frameworku.
 • Gotowy zestaw narzędzi.
  Do użytkowników dostępne są gotowe bloki z kodem, co ułatwi i przyspieszy Państwu kodowanie motywu oraz wtyczki.
 • Strukturę modułową.
  Cherry Framework 5.0 ma w pełni realizowaną strukturę modułową. Dzięki temu stworzone w oparciu o niego wtyczki można stosować na cudzych strona bez instalacji frameworku. Możecie upewnić się w tym, pobierając wtyczki Cherry dostępne na stronie frameworku oraz na profilu TemplateMonster na repozytorium WordPress.

W dzisiejszym artykułu przygotowaliśmy dla Państwa nowy zestaw motywów, do którego wybraliśmy najlepsze templatki producenta za 2016 rok. Wybierając te motywu wzięliśmy pod uwagę 2 kryteria: ilością pobrań i liczbą pozytywnych opinii od klientów. W rezultacie w zestawie możecie znaleźć Państwo motywy zbudowane w oparciu o Cherry Framework 4.0 (rozpowszechniane na licencji do jednorazowego użytku) i 5.0 (rozpowszechniane na licencji GPL).

Wszystkie przedstawione poniżej motywy są w pełni responsywny i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Oprócz tego one mają poprawny kod stworzony w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. A więc nie musicie martwić się Państwo o dodatkowej optymalizacji kodu wybranego motywu.

Razem z motywem dostajecie Państwo szczegółową dokumentację i pliki PSD (w przypadku licencji do jednorazowego użytku). Oprócz tego macie dożywotne wsparcie techniczne, które jest dostępne 24/7/365.

P.S. Prosimy zwrócić uwagę, że motywy GPL nie posiadają obrazków dostępnych w trybie demo. Używane są one tylko do celów demonstracyjnych. Związano to jest z ograniczeniami licencji GPL.


Jericho

Jericho to stylowy motyw przeznaczony do tworzenia sklepu internatowego dla Salonu Fryzjerskiego lub Kosmetycznego . On został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework, a więc zawiera rozbudowane opcji personalizacji. Dzięki temu możecie Państwo w łatwy sposób dopasować wygląd strony do potrzeb projektu.

Strona główna stanowi wizytówkę dla salonu. Na niej można znaleźć podstawową informację o salonie,  o pracy fryzjerów lub stylistów i przejść do artykułów z blogu. A jeśli odwiedzający będą mieli jakikolwiek pytania, mogą zgłosić je do menadżerów strony za pomocą odpowiedniego formularzu znajdującego się na doje strony. Do pozostałych informacji na stronie można przejść za pomocą rozwijanego meny górnego.

Jak pisaliśmy powyżej, motyw Jericho opiera się o Cherry Framework 5.0, dlatego do użytku dostępne jest mnóstwo opcji układu, różne moduły treściowe, galeria foto, zestaw funkcjonalnych widgetów, rozwijane menu itd. Templatka jest całkiem responsywna i przyjazna dla SEO.

Responsywny motyw WordPress na temat: salon fryzjerski

Szczegóły | Demo


HotoPrint

Projekt tego motywy jest poświęcony usługom cyfrowym, a więc idealnie przyda się dla firm zajmujących się nadrukami na koszulkach, sitodrukiem, drukiem cyfrowym, banerami itd. Jednak można go szybko dopasować i do innych celów biznesowych, korzystając z rozbudowanych opcji personalizacji. Oprócz tego motyw rozpowszechnia się na licencji GPL, a więc możecie używać go Państwo do tworzenia dowolnej stron www.

Za pomocą koloru strona domowa została podzielona na odpowiednie sekcje. Osoby odwiedzające mogą znaleźć informację o firmie, oferowanych usługach, cenach, zapoznać się opiniami byłych klientów oraz przejść do najnowszych wpisów na blogu. Oprócz tego na dołu strony jest formularz dla zgłoszenia zapytań i mapa Google z adresem firmy.

Motyw HotoPrint zbudowany za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Dzięki temu do niego zostały dodane funkcjonale wtyczki i widgety wchodzące w zestaw tego frameworku. To są kalendarz, rozwijane menu, suwak, zakładki, opcji mediów społecznościowych itd. Podany motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress, a więc bez żadnych problem możecie rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej.

template wordpress, motyw templatemonster dla wordpressa

Szczegóły |Demo


Marshall

Jeśli planujecie odnowić projekt strony agencji marketingowej, skorzystajcie się z motywu Marshall.

Nie tylko wygląda stylowo, lecz także zawiera kluczowe opcje do tworzenia funkcjonalnej strony internetowej. Oprócz tego motyw jest na 100% GPL, dzięki czemu możecie modyfikować i używać go Państwo do realizacji innych stron internetowych.

Po wejściu na stronę domową odwiedzający może otrzymać podstawową wiedzę o firmie: zapoznać się z usługami, partnerami oraz przeczytać o zaletach agencji marketingowej. Ta informacja jest  wystarczająca, aby użytkownik podjął decyzję o zamówieniu usług w Państwa firmie. Także na stronie jest formularz zapisywania na newsletter, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać świeże nowości na skrzynkę pocztową.

Podany motyw odnosi się do nowej generacji produktów stworzonych w oparciu o Cherry Framework 5.0. Do niego zostały włączone podstawowe wtyczki i widgety Cherry, dodające szereg opcji do użytku. Wśród nich można wyróżnić rozwijane menu, suwak, kalendarz, Power Page Builder itd. Oprócz tego motyw wspiera także fonty webowe Google i technologię Retina.

template wordpress, motyw templatemonster dla wordpressa
Responsywny motyw WordPress na temat: agencja marketingowa

Szczegóły | Demo


Bellana

Motyw Bellana pozwoli Państwu zbudować nowoczesną stronę dla agencji nieruchomości. W jego projekcie połączone są styl i funkcjonalność. Dzięki czemu strona ma nie tylko przyjazny dla użytkownika wygląd, lecz także zawiera wszystkie niezbędne opcje do szybkiego poszukiwania interesujących obiektów nieruchomości.

Głównym elementom strony domowej jest rozbudowana wyszukiwarka, pozwalająca ustawić optymalne kryteria wyszukiwania. Dzięki temu odwiedzjący zmogą szybko odnaleźć interesujące ogłoszenia. Oprócz tego na stronie głównej można zapoznać się z niedawno dodanymi obiektami nieruchomości, znaleźć informację o agentach lub przeczytać opinii zadowolonych klientów. Także osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter oraz przejść na profile agencji w popularnych sieciach społecznościowych.

Podany motyw jest na 100% GPL, a więc zawiera on rozbudowane opcji personalizacji. Oprócz tego do templatki były włączone moduły treściowe, galeria Cherry, Cherry Real estate, kalendarz, zaawansowana wyszukiwarka itd. Motyw również wspiera WPML i technologię Retina.

Responsywny motyw WordPress Bellaina

Szczegóły | Demo


Kustrix

Kustrix to stylowy motyw blogowy, który zawiera podstawowe opcje do realizacji nowoczesnej strony internatowej. Templatka rozpowszechniana jest na licencji GPL, dzięki czemu może być używana do tworzenia dowolnej liczby stron www. Oprócz tego ona ma rozbudowane opcje personalizacji, co znacznie uprasza proces dopasowania strony do potrzeb projektu.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się na zawartości strony. Oprócz tego templatka zwiera tylko niezbędne elementy graficzne, co jest wygodne dla odwiedzających.

Motyw Kustrix zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0, przy tym zawiera tylko kluczowe wtyczki i widgety wchodzące w zestaw tego frameworku. Dzięki temu strona jest lekka, a więc ma wysokie wskaźniki GTMetrix i Google’s Page Speed. Także ten motyw jest całkiem responsywny, a więc będzie poprawie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych z różną rozdzielnością ekranu.

Responsywny motyw WordPress Kustrix

Szczegóły | Demo


Advisto

Zajmujecie się doradztwem finansowym i poszukujecie kreatywnego motywu do tworzenia strony internetowej? Advisto będzie idealnie pasować dla realizacji tego celu. Przede wszystkim  ma on stylowy projekt, w którym głównym nacisk został postawiony na proste efekty animacyjne i dużą typografię. Po drugie, motyw zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony internatowej. Po trzecie, templataka rozpowszechnia się na licencji GPL wersji 3.0, co pozwala bez ograniczeń używać jej do realizacji kolejnych stron www.

Na stronie głównej motywu znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z usługami, licznik umiejętności, sekcja z opiniami byłych klientów, przeglądem partnerów i ostatnich nowości z blogu. Także na dole strony jest formularz dla napisania zgłoszenia, mapa Google i przyciski do popularnych sieci społecznościowych. Te wszystkie elementy realizowane za pomocą wbudowanych wtyczek i widgetów wchodzących w zestaw Cherry Framework 5.0. Oprócz nich możecie instalować Państwo dodatkowe rozszerzenia dla WordPress. Motyw Advisto będzie całkiem kompatybilny z nimi.

Responsywny motyw WordPress Advisto - Doradca finansowy

Szczegóły | Demo


BeDentist

Jak wynika z nazwy tego motywu, on jest przeznaczony do tworzenia strony dla gabinetu stomatologicznego, chociaż w łatwy sposób może być dopasowany do innych stron medycznych. Tym bardziej, że posiada dla tego wszystkie niezbędne opcje.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy slider, informacja powitalna, zalety danego gabinetu w porównywaniu do konkurencji i oferowane usługi. Osoby odwiedzając mogą zapoznać się z opiniami byłych klientów i zapisać się do lekarza. Ponadto aby trzymać rękę na pulsie, mogą one dołączyć się do grona fanów danego gabinegu w popularnych sieciach społecznościowych.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL. Dzięki temu  można go używać wielokrotnie do tworzenia stron internetowych. Do innych zalet templatki można zaliczyć obecność kalendarza z możliwością zapisywania do lekarza, szerokiego zestawu wigdetów, opcji personalizacji. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Responsywny motyw WordPress BeDentist

Szczegóły | Demo


Durano

Motyw Durano będzie idealnie pasować do tworzenia strony dla salonu fryzjerskiego, chociaż może być dopasowany do innych branż. Odnosi się do produktów GPL, a więc nie macie Państwo żadnych ograniczeń do użycia templatki do różnych projektów biznesowych.

Podany motyw ma dojść prosty projekt, który jednak zawiera wszystkie niezbędne opcje dla wygodnego korzystania ze strony przez odwiedzających. Na stronie głównej znajdują się różne sekcje z informacjami o gabinecie i oferowanych usługach. Oprócz tego odwiedzający mogą przejść do profilów w popularnych sieciach społecznościowych oraz zapisać się na newsletter. Przejść do innych działów strony można za pomocą rozwijanego menu górnego oraz za pomocą tekstowego menu w stopce prowadzącego do głównych rozdziałów witryny.

Motyw Durano zawiera  następujące opcje: kalendarz, rozwijane menu, moduły treściowe, szeroki zestaw widgetów i gotowych układów stron. Templatka także wspiera fonty webowe Google i mapę Google.

Responsywny motyw WordPress na temat: salon fryzjerski

Szczegóły | Demo


Bettaso

Kreatywny motyw pozwalający realizować funkcjonalną stronę dla restauracji i przedstawić własne pyszne dania w sieci. W jego projekcie główny nacisk został położony na  obrazki wysokiej jakości  i stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą technologii HTML i CSS oraz Parallax. Oprócz tego motyw wspiera wideo w tle, dlatego możecie podłączać ciekawe fragmenty do strony internetowej.

Na stronie głównej jest wstępna informacja o daniach, można zapoznać z opiniami klientów, zobaczyć dania rekomendowane przez szefa kuchni i przejść do galerii foto zakładu gastronomicznego. Także jest tutaj mapa Google, co ułatwi odwiedzającym  trafienie do restauracji.

Ten motyw opiera się o nową wersję Cherry Framework, a więc możecie korzystać Państwo z rozbudowanych opcji personalizacji. Oprócz tego templatka zawiera wszystkie kluczowe opcji dostępne dzięki wtyczkom i widgetom Cherry. A więc nie musicie korzystać się z dodatkowych rozszerzeń dla WordPress.

Responsywny motyw WordPress Bettaso

Szczegóły | Demo


NewYork

Projekt motywu NewYork jest poświęcony sprawom biznesowym, jednak  można go dopasować do innych celów. Tym bardziej, że paczka z templatką zawiera wszystkie niezbędne pliki PSD i rozszerzoną dokumentację. Oprócz tego motyw zawiera szereg opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework 4.0.

Strona domowa zawiera suwak, kafelki z krótkim przeglądem usług firmy i jej przewag, sekcja z ostatnio realizowanymi projektami i opiniami byłych klientów. Oprócz tego na stronie znajduje się formularz zapisywania na newsletter i formularz kontaktowy. A jeśli osoby odwiedzające chcą dołączyć się do grona fanów w odpowiednich sieciach społecznościowych, mogą to zrobić korzystając z odpowiednich przycisków na stronie domowej.

Do motywu zostały dodane następujące opcji: rozwijane menu, dynamiczny suwak, rozbudowana galeria, kalendarz, chmura tagów itd. Oprócz tego templatka zawiera wtyczki z rodziny MotoPress – wizualny edytor treści i suwak. Motyw również jest kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami z repozytorium WordPress.

Responsywny motyw WordPress na temat: biznes i usługi

Szczegóły | Demo

9 Comments
 1. New York wyglada szczegolnie ciekawie, bo dokladnie tak jak Pani napisala, po kilku modyflacjach mozna go latwo dopasowac pod wiele roznych celow strony.

 2. Dziękuję za pokazanie szablonu Bellaina, właśnie szukam czegoś dla agenta nieruchomości 🙂

 3. Cóż, te motywy bardzo pomagają przy tworzeniu www . Nie zawsze, ale często można przedstawić klientowi te motywy jako “wstępną” wersje, to pomaga, szczególnie jeżeli klient nie ma sprecyzowanych wymagań. Dzięki temu projektowanie stron internetowych Zielona Góra jest znacznie łatwiejsze. Gorzej w przypadku utrzymania strony lub problemów z hostingiem, to trzeba często dłużej tłumaczyć.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.