10 motywów WordPress opartych o Cherry Framewok 4.0

10 motywów WordPress opartych o Cherry Framewok 4.0

W ostatnich wpisach poświęconych motywom WordPress wspominaliśmy również o frameworku stosowanemu do realizacji rozbudowanych funkcji templatek. Chodzi o Cherry Framework – darmowe  rozszerzenie stworzone  przez deweloperów TemplateMonster, – w oparciu o który budowane są produkty producenta. Dlatego dobrze byłoby powiedzieć trochę więcej na temat tego framewroka. A więc przedstawimy Państwu zalety Cherry Framework i przedstawimy ciekawe przykłady realizacji motywu w oparciu o ten produkt.

Czym jest Cherry Framework?

Cherry Framework – to darmowy framework dla WordPress. Oparty on jest na motywach potomnych i nadaje się tak samo dla zwykłych użytkowników, jak i dla deweloperów. Oprócz tego framework zawiera zestaw wtyczek, które rozszerzają jego funkcjonalność. Przy tym te wtyczki mogą być używane osobno od frameworka dzięki modułowej strukturze tego ostatniego. Sam Cherry Framework jest darmowy i dostępny w ramach licencji GPL.

Jakie są cechy Cherry Framework?

Szybka instalacja

Dlatego aby zainstalować framework wystarczy dodać do WordPress odpowiedni motyw potomny. Zrobić to można w zwykły sposób przez panel administracyjny systemu.

Funkcjonalność

Framework zawiera 100+ opcji, co pozwala dopasować stronę do własnych potrzeb i wymagań użytkowników. Za ich pomocą można zarządzać wyglądem motywu, nawigacją, zmienić typografię, logo, dostosować suwak, stworzyć własny panel boczny itd. Dla ułatwienia osadzania mediów i innych treści, można użyć 80+ shortcodes.

Responsywność

Motywy oparte o CherryFramework są całkiem responsywne. Dzięki temu stworzone strony będą poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

Własne style wpisów

Dla każdego typu wpisów na stronie można realizować własne style, co sprawia że są unikatowe i ciekawe dla odwiedzających.

Rozbudowane opcje personalizacji

Do standardowych opcji personalizacji zostały dodane nowe. To zwiększa możliwość  zarządzania wyglądem motywu na żywo.

Shortcodes

Obecność shortcodes pozwala dodawać do wpisów nietypowe zawartości. Przy tym w Cherry Framework został wbudowany edytor shortcodes, co pozwala robić własne typu „krótkich kodów” i używać ich.

Kopia bezpieczeństwa

W Cherry Framework jest wbudowany manager danych, co pozwala robić kopie zapasowe przed aktualizacją systemu oraz motywu.

Przyjazny dla SEO

Kod motywu zbudowany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego  nie potrzebuję dodatkowej edycji podczas optymalizacji strony.

Tłumaczenie na polski

Cherry Framework jest przetłumaczony na język polski. Tłumaczenie zostało wykonane poprzez specjalistów ze strony pl.wordpress.org.

Aktualizacja

Cherry Framework jest odnawiany regularnie. Dzięki temu ciągle są poprawiane błędy w jego funkcjonalności, bezpieczeństwie oraz dodawane nowe opcji. Według 06.09.16 najnowszą wersją frameworku jest 4.0.5.1.

Jaka jest liczba motywów oparach o Cherry Framework?

Na obecną chwilę liczba takich motywów na stronie TemplateMonster wynosi 1400+. Wśród nich 100+ motywów zbudowane z użyciem Cherry Framework 4.0.5.1. Wśród najbardziej rozpoznawalnych produktów opartych o najnowszą wersję frameworku jest multi-funkcjonalny motyw Monstroid.

A teraz przedstawimy Państwu ciekawe przykłady użycia Cherry Framework 4.0 dla tworzenia motywów. Każdy z nich będzie zawierać te same funkcji, dlatego skupimy się na ich projektach. Należy dodać, że paczka z przedstawionym poniżej motywem zawiera pliki PSD i rozbudowaną dokumentację. A w przypadku jakichkolwiek problem z instalacją oraz użyciem produktu można zgłosić do specjalistów wsparcia technicznego dostępnych 24/7.

Motyw NewYork

Typowy motyw biznesowy, który można stosować do tworzenia profesjonalnych stron internetowych. Główny nacisk w jego projekcie został postawiony na połączenie kolorów, grafiki i animacji. Dlatego strona domowa wygląda świeżo i młodzieżowo. Na niej znajdą się różne bloki z informacją i grafiką. To pozwala odwiedzającym zapoznać się z działalnością firmy, zapisać się na newsletter oraz skontaktować się z menedżerem przez formę kontaktową oraz w sposób telefoniczny. Dla użytkowników dostępny również blog i galeria ze zdjęciami, przejść do których można poprzez rozwijane menu górne.

responsywny motyw wordpress

Szczegóły |
Demo

Motyw Harvest

Jeśli poszukujecie motywu związanego z tematem rolnictwa, przedstawiona templatka będzie idealna dla was. Nie tylko wygląda stylowo, lecz także łączy w sobie wszystkie niezbędne opcje.

Na stronie głównej motywu Harvest umieszczona jest cała potrzebna informacja dla zapoznania się z działalnością firmy. Ciekawostką projektu tempalatki jest pełnoekranowy slajder znajdujący się w górnej części strony. Przy tym rozwijane mega-menu znajduje się nad nim, dodaje dodatkowy akcent na obrazki. Także na stronie głównej znajduje się sekcja z wpisami z blogu, jest przegląd usług, informacja kontaktowa i mapa Google. Cała dalsza informacja dostępna jest w odpowiednich podstronach dostępnych w menu.

59096-big

Szczegóły |
Demo

Motyw Education

Jak wynika z nazwy, ten motyw przyda się dla tworzenia stron edukacyjnych. Chociaż dzięki obecności plików PSD   może on być lekko przebudowany pod inne cele.

Jak i w przypadku z motywu Harvest,  tempaltka zawiera pełnoekranowy slajder nad którym umieszcza się menu. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie dodatkowo skupiona na obrazkach. A więc jest to bardzo dobrze miejsce na reklamę ośrodka edukacyjnego. Także na stronie głównej można znaleźć informację o programach studiów, zapoznać się z ostatnimi nowościami, zapisać się na newsletter oraz skontaktować się bezpośrednio z administracją szkoły.

responsywny motyw wordpress

Szczegóły |
Demo

Motyw LFA

Zajmujecie fotografią i chcecie przedstawić swoje pracy na personalnym blogu oraz stronie firmowej? Przedstawiony motyw zawiera wszystkie dla tego niezbędne opcje.

Motyw zaprojektowany w taki sposób aby użytkownik po odwiedzeniu strony internetowej zapoznał się z działalnością fotografa i zgłosił do niego. Dlatego na stronie znajduje się blok z fotografiami z galerii i nowości z blogu. Także tu przedstawione są umiejętności fotografa w postaci dynamicznych wykresów. Stopka motywu zawiera informacją kontaktową. Dzięki niej osoby odwiedzające mogą  napisać lub zadzwonić do fotografa.

responsywny motyw wordpress

Szczegóły |
Demo

Motyw MyCraft

Macie swoją pasje związaną z dawnymi oraz nowoczesnymi zawodami i rzemiosłami? Ten motyw pozwoli wam szybko zbudować kreatywną stronę, która pomoże przestawić wasze pracy.

Na stronie głównej podanego motywu można znaleźć informację odnośnie realizowanych usług, partnerów i opinii klientów. Także odwiedzający mogą zapisać się na newsletter oraz dołączyć się do grona subskrybentów w popularnych sieciach społecznościowych. Aby otrzymać dodatkowe informacje o realizowanych projektach oraz nowościach należy przejść do portfolio oraz bloga. Zrobić to można poprzez rozwijane menu górne oraz statyczne menu w stopce.

Responsywny motyw WordPress na temat: rzemieślnictwo

Szczegóły |
Demo

Motyw Architecture

Stylowe i funkcjonalne rozwiązanie do tworzenia strony biura architektonicznego i planowania przestrzennego. W jego projekcie zostały połączone elementy graficzne z efektami animacyjnymi, co tworzy stronę nowoczesną i dynamiczną.

Strona główna jest jednocześnie wizytówką dla tego motywu. Długi scrolling i podział na sekcji pozwoliło umieścić na niej maksymalną ilość przydatnej informacji dla odwiedzających. Tu można znaleźć zestaw usług, zapoznać się z nowościami, zespołem, wybrać dla siebie indywidualny design i zobaczyć obrazki z galerii. Także na stronie jest mapa i informacja kontaktowa, co pozwala od razu zgłosić do firmy i zamówić odpowiednią usługę.

responsywny motyw wordpress architektura

Szczegóły |
Demo

Motyw IT

Jeśli poszukujecie skuteczne rozwiązanie dla firmy oferującej usługi IT, trafiliście na dobry motyw. On ma dojść prosty projekt nie obciążony elementami graficznymi. Przy tym na stronie głównej można znaleźć niezbędną informację dotyczącą działalności firmy, jej osiągnięć oraz opinie klientów. To pozwala użytkownikom zdecydować na zamówienie usługi bezpośrednią w tej firnie. Cala pozostała informacja dotycząca działalności firmy, realizowanych projektów, kontaktów dostępna jest w osobnych podstronacy. Dostać się do nich można przez menu górne.

responsywny motyw wordpress

Szczegóły |
Demo

Motyw AutoTowing

Projekt tego motyw jest poświęcony tematyce samochodowej, a więc  może być stosowany do tworzenia strony szeroko pojętego autoserwisu samochodowego. Jedną z ciekawostek tempaltki jest użycie tematycznego wideo w tle. To dodaje klimatyczności stronie i budzi pozytywne emocji u odwiedzających.

Oprócz wideo na stronie głównej umieszczone są bloki z przeglądem usług i opiniami klientów. Także na niej można znaleźć informację kontaktową z mapą Google. To pozwala szybko zgłosić do menedżera strony i znaleźć najkrótszą drogę do autoserwisu.

responsywny motyw wordpress auto towing

Szczegóły |
Demo

Motyw Houston

Kolejne cudowne rozwiązanie do tworzenia funkcjonalnej strony biznesowej. Projekt tego motywu bazuje  na połączeniu kolorów białego, szarego i czarnego , dzięki czemu strona wygląda elegancko. A proste efekty animacyjne oparte o Parallax dodają jej dynamiczności i stylowości.

Na górze strony znajduje się pełnoekranowy slajder nad którym umieszcza się rozwijane menu, a na dole – formularz kontaktowy i mapa Google. Oprócz tego tu można znaleźć krótką informację o firmie, zespole, zapoznać się z jej osiągnięciami oraz dołączyć do grona subskrybentów w popularnych sieciach społecznościowych. Dlatego aby przejść do galerii lub do blogu należy skorzystać się z rozwijanego mega menu dostępnego w górnej części strony.

responsywny motyw wordpress

Szczegóły |
Demo

Motyw Design Studio

Przedstawiony motyw będzie dobrym rozwiązaniem dla tworzenia strony studio projektowanego. Ma nie tylko stylowy projekt, lecz także zawiera wszystkie niezbędne opcje. Dzięki temu studio może w lepszy sposób zaprezentować swoje usługi dla klientów.

Został wybrany biały kolor fontów, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się na oferowanych usługach i nowościach firmy. Także na stronie głównej jest przegląd realizowanych projektów stron www w postaci obrazków. Do stopki strony została dodana informacja kontaktowa, mapa Google, formularz kontaktowy i przyciski mediów społecznościowych.

Rozszerzona informacja o firmie, usługach i realizowanych projektach dostępna jest w odpowiednich rozdziałach menu. Dostać się do nich można za pomocą rozwijanego menu.

responsywny motyw wordpress

Szczegóły |
Demo

5 Comments
  1. Mnie zauroczył motyw Harvest i od razu chciałbym dodać, że nadaje się nie tylko pod motywy rolnictwa. Wykorzystałem go na stronach zdrowotnych i kilku komputerowych, więc jest bardzo unikalny jeśli tylko się go odpowiednio spersonalizuje.

  2. Nieźle wyglądają te motywy, jakoś nigdy mnie ten framewok nie zainteresował. Czas się z nim zaprzyjaźnić.

  3. Technologię internetowe szybko się rozwijają, a przy tym programiści tworzą bardziej rozbudowane strony www. Coraz więcej ludzi patrzy na motywy stron, ale także na ich funkcjonalność oraz prostotę w użytkowaniu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.