10 motywów WordPress dla stron kulinarnych

10 motywów WordPress dla stron kulinarnych

Lubisz gotować dla siebie i innych oraz dawno marzyłeś aby podzielić się swoim doświadczeniem w sieci? A może masz wlaną kawiarnię lub restaurację i planujesz zaistnieć w internecie? W tych przypadkach możesz założyć swoje konto w popularnych sieciach społecznościowych i w ten sposób docierać do czytelników lub klientów. Jeśli jednak chcesz stworzyć coś bardziej profesjonalnego, warto pomyśleć o stronie internetowej. Tworzenie bloga kulinarnego oraz witryny dla lokalu, to cudowny sposób aby powiedzieć internautom o swojej pasji lub zakładzie gastronomicznym.

W dzisiejszym wpisie znajdziesz najnowsze szaty graficzne w temacie „Jedzenie i restauracja” ze strony TemplateMonster. Te motywy uzyskały dobre oceny od użytkowników i posiadają wszystkie niezbędne funkcje do tworzenia profesjonalnej strony. Te templatki mają również takie zalety jak:

  1. Poprawny kod. Motywy zostały zaprojektowane przez deweloperów z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego kod templatek nie jest przeciążony niepotrzebnymi funkcjami i odpowiada standardom W3C.
  2. Przyjazność dla SEO. Kod motywów został optymalizowany pod kątem SEO.
  3. Responsywność i kompatybilność z przeglądarkami www. Motywy będą poprawnie wyświetlać się na ekranach różnych rozmiarów. Oprócz tego templatki dopasowane pod wymagania Safari, Mozilla Firefox, Opera 9+ oraz Chrome.
  4. Dostępne rozszerzenia. Każdy motyw posiada własne wtyczki i widgety. Oprócz tego templatki wspierają popularne wtyczki z repozytorium WordPress.
  5. Pliki PSD i/lub obrazy komercyjne. W paczce z motywem można znaleźć dodatkowe pliki dla zarządzania wyglądem. Niektóre templatki posiadają również pliki PSD, jak i obrazy.
  6. Dokumentacja i wsparcie techniczne. Każdy motyw posiada podstawową dokumentację w paczce. Dodatkowo można znaleźć rozszerzoną dokumentację na stronie producenta (ta opcja dostępna nie dla wszystkich produktów). Oprócz tego wszystkie motywy są wspierane przez twórców. Dlatego w razie pojawienia jakiegokolwiek problemu można pisać do nich przez system ticketów dostępny w panelu użytkownika na stronie TemplateMonster.
  7. Więcej szczegółów o motywie można znaleźć w opisie poniżej.

Bettaso

Poszukujesz wygodnego motywu dla restauracji? W tym przypadku zwróć uwagę na Bettaso. Templatka ma tematyczny projekt, w którym główny nacisk kładzie się na zawartość: duże obrazy dań i opisy. Także warto zwrócić uwagę na manager rezerwacji stolików. Za jego pomocą można szybko wybrać dzień i zarezerwować miejsce w restauracji. Templatka również posiada wygodne opcje zarządzania wyglądem i zawiera sporo widgetów.

Do motywu Bettaso dodano rozwijane menu, galerie, mediateke, manager rezerwacji spotkań, mapę Google, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka także zawiera Elementor i dodatkowe rozszerzenia do niego od zespołu ZEMEZ. To są JetElements, JetBlocks, JetTabs, JetThemeCore. Motyw również ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

Bettaso - motyw WordPress dla strony kawiarni i restauracji

Szczegóły | 
Demo

Nutritia

Templatka jest przeznaczona do realizacji strony dla dietetyka. Ale może być łatwo przebudowana pod blog o jedzeniu zdrowotnym oraz blog kulinarny. Zmodyfikować projekt można dzięki obecności gotowych układów dla elementów witryny oraz wygodne opcje personalizacji. Oprócz tego motyw zawiera szereg różnych rozszerzeń, które pomogą ustawić różne typy informacji na stronę domową.

Motyw Nutritia zawiera MegaMenu, suwak, galerię, formularz dla newslettera i popup, opcje mediów społecznościowych, opinie klientów itd. Templatka wspiera WPML, WooCommerce, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Ona jest responsywna i przyjazna dla SEO. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Responsywny motyw WordPress Nutritia - healthy nutrition and dietology #68597

Szczegóły | 
Demo

Mia Ittalonni

Ten motyw świetnie nadaje się do strony pizzerii. On ma tematyczny projekt, który został wykonany w jasnych kolorach i zawiera duże obrazy oraz typografie. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na oferowanych daniach. Do przewag templatki warto odnieść obecność rozbudowanych widgetów. Za ich pomocą możesz wstawić różne typy informacji na stronę domową.

Do motywu Mia Ittalonni zostały dodane rozwijane menu, galeria, mapa Google, opinie klientów i zespół użytkowników. Możesz także skorzystać z Elementora i dodatkowych widgetów do niego. One są dostępne dzięki wtyczkom JetElements, JetBlocks, JetTabs oraz JetThemeCore. Motyw także wspiera popularne wtyczki ze strony wordpress.org. On ma czysty kod, który został optymalizowany pod kątem SEO.

Responsywny motyw WordPress Mia Ittalonni - Pizzeria ECommerce Modern Elementor #80269

Szczegóły | 
Demo

Ecolus

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć stronę z dostarczeniem organicznego jedzenia. Motyw ma tematyczny projekt, który został wykonany w soczystych kolorach. Dodatkowo stosowane są duże obrazy, które przyciągają do siebie uwagę internautów. Do innych zalet projektu warto dodać proste efekty animacyjne. Nie przeciążają one strony i nie odwracają uwagi odwiedzających.

Motyw Ecolus posiada rozwijane menu, galerię, mediatekę, formularz kontaktowy, formularz zapisywania na newsletter, opinie klientów, opcje mediów społecznościowych. Do templatki także dodane są WooCommerce, Elementor i dodatkowe wtyczki do tego kreatora od zespołu ZEMEZ. Motyw również wspiera fonty webowe Google i posiada mapę Google.

Responsywny motyw WordPress Ecolus - Organic Food Delivery ECommerce Modern Elementor #80218

Szczegóły | 
Demo

Come&Eat

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć elegancką stronę dla popularnych typów zakładów gastronomicznych. Templatka posiada uniwersalny projekt, wygodne opcje personalizacji oraz niezbędne wtyczki i widgety. Dzięki temu możesz szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb. Pomogają w tym także obrazy komercyjne, które znajdziesz w paczce z templatką.

Wybierając ten motyw możesz korzystać z Elementora, rozwijanego menu, suwaku, galerii, mediateki oraz opcji mediów społecznościowych. Templatka także wspiera fonty Google i posiada mapę Google. A jeśli zajdzie potrzeba dodać nowe opcje, możesz śmiało instalować popularne wtyczki dla WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi.

Responsywny motyw WordPress Come&Eat - Restaurant Multipurpose Modern Elementor #76607

Szczegóły | 
Demo

Arabusta

Nazwa tego motywu wskazuje, że on jest przeznaczony do kawiarń. Chociaż możesz go łatwo dostosować pod inne tematy niszowe. Templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji i wizualny kreator stron. Dlatego możesz szybko dopasować wygład strony do potrzeb projektu. Także do użytku dostępne są ciekawe widgety pozwalające dodawać różne typy informacji na stronę domową.

Ten motyw zawiera tylko kluczowe rozszerzenia, w tym MegaMenu, galerię, formularz kontaktowy oraz opcje mediów społecznościowych. Możesz także skorzystać z Elementora i wtyczki JetElements. Ostatnia dodaje szereg dodatkowych widgetów do kreatora. Kod motywu został zaprojektowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego Twoja strona będzie przyjazna do SEO.

Responsywny motyw WordPress Arabusta - Coffeehouse Elementor #74163

Szczegóły | 
Demo

Yamiz

Motyw Yamiz świetnie nadaje się do tworzenia strony dla piekarni oraz cukierni. On ma nie tylko charakterystyczny projekt, lecz także posiada niezbędne rozszerzenia do prezentacji produktów. W projekcie templatki zostały połączone ciekawe efekty animacyjne. Dzięki nim strona „ożywa” podczas poruszenia się myszką w górę-dół oraz najechania na interesujące sekcji witryny.

Motyw Yamiz zawiera MegaMenu, galerię, mediatekę, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Do templatki został dodany Elementor i dodatkowe wtyczki do niego: JetElements, JetBlocks, JetTabs i JetThemeCore. Dzięki temu możesz tworzyć unikatowe projekty stron zgodnie z metodą „Przyciągnij i Upuść”.

Responsywny motyw WordPress Yamiz - Bakery Multipurpose Animated Elementor #76771

Szczegóły | 
Demo

Dishlish

Jeszcze jeden ciekawy motyw do przedstawienia restauracji w internecie. Projekt templatki został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się na zawartości tekstowe i obrazy produktowe. Przy tym możesz zmienić standardowy schemat kolorów za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji. Znajdziesz ich w odpowiedniej sekcji panelu administracyjnego.

Podany motyw zawiera tylko kluczowe rozszerzenia: Elementor, MegaMenu, galeria, widgety produktowe itd. Jeśli zajdzie potrzeba aby dodać nowe opcje możesz skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Templatka wspiera WPML, WooCommerce, Yoast SEO i inne dodatki. Ona także jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami www.

Responsywny motyw WordPress Dishlish - Restaurant Multipurpose Classic Elementor #77146

Szczegóły | 
Demo

Crunchos

Poszukujesz rozbudowanego motywu dla strony restauracji? W tym przypadku warto zwrócić uwagę na Crunchos. Templatka Crunchos nie tylko wygląda stylowo, lecz także zawiera szereg rozszerzeń do umieszczenia różnych informacji na stronie. Oprócz tego możesz korzystać z gotowych układów elementów witryny i rozszerzonych opcji personalizacji, aby dopasować wygląd templatki do własnych potrzeb.

Motyw posiada Elementor, suwak, MegaMenu, mediatekę, nowe i polecane dania, opinie klientów, mapę Google itd. Templatka także wspiera fonty webowe Google. Dzięki temu możesz stosować 900+ stylowych typografi do zawartości tekstowych na stronie. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami www.

Responsywny motyw WordPress Crunchos - Restaurant Ready-to-Use Modern Elementor #77397

Szczegóły | 
Demo

Frutesh

Za pomocą tego motywu można realizować różne typu stron w temacie gastronomicznym. To może być blog kulinarny, strona o jedzeniu zdrowotnym oraz strona dla zakładu gastronomicznego. Taki szeroki spektrum zastosowań templatki jest możliwy dzięki uniwersalnemu projektowi, obecności gotowych układów elementów strony i dostępnym rozszerzeniom w środku. Oprócz tego w paczce z szablonem dostępne są obrazy komercyjne, które można używać na stronie.

Wybierając ten szablon możesz korzystać z MegaMenu, suwaku, galerii i mediateki, opinii klientów, mediów społecznościowych itd. Do templatki został dodany Elementor i wtyczka JetElements, która rozszerza możliwości tego wizualnego kreatora. Motyw także wspiera 900+ fontów webowych Google. Dzięki temu możecie Państwo wyróżniać zawartości tekstowe na stronie.

Responsywny motyw WordPress Fructesh - Organic Fruits Delivery Multipurpose Modern Elementor #76455

Szczegóły | 
Demo

2 Comments
  1. Ciekawy zestaw motywów. Gdybym tworzyła stronę kulinarną to z pewnością wybrałabym motyw, który zbudowany jest za pomocą Elementora.
    Aczkolwiek nie wiem czy nie zrezygnowałabym całkowicie z kupna motywów i nie stworzyła strony właśnie z pomocą Elementora Pro i dodatkowych wtyczek, wtedy wygląd strony mógłby być niepowtarzalny 🙂

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.