10 motywów do tworzenia portfolio fotograficznego

10 motywów do tworzenia portfolio fotograficznego

Hobbistycznie zajmujecie Państwo fotografią i chcecie podzielić się swoimi pracami w Internecie? Czy jesteście Państwo profesjonalistami i robicie sesje zdjęciowe dla swoich klientów? W każdym z tych przypadków będą Państwo potrzebowali nowoczesną stronę dla prezentacji fotografii. Musi ona także spełniać wszystkie Wasze potrzeby i oczekiwania użytkowników. Tylko w tym przypadku będą Państwo mogli otrzymać najlepszy rezultat i zachęcić odwiedzających do wykonania odpowiedniego działania.

I chociaż WordPress znaczniej upraszcza budowanie i zarządzanie stroną, musicie wybrać motyw, który będzie miał stylowy projekt i zawierał szereg opcje. Jak pokazuje praktyka, jest to sprawa czasochłonna, zwłaszcza dla osób tworzących swoją pierwszą stronę www. Dlatego postanowiliśmy pomóc Państwu w tej sprawie i wybraliśmy najnowsze i najlepsze motywy dla WordPress z oferty TemplateMonster. Jeśli potrzebujecie szaty graficzne do tworzenia portfolio fotograficznego za pomocą innego rozwiązania, możecie zapoznać się z dostępnymi propozycjami na stronie.

Poniższe motywy zostały stworzone przez różne zespoły deweloperów, dlatego posiadają różne rozszerzenia. Jednak możecie być Państwo pewni, że wszystkie one zawierają kluczowe opcje do tworzenia nowoczesnej strony www. Ponadto możecie skorzystać z gotowych wtyczek z repozytorium WordPress. Wybrane motywy są kompatybilne z nimi.

Do innych zalet tych motywów należy odnieść responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami www. Dzięki temu Państwa strona będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach z różną rozdzielnością ekranu. Oprócz tego w paczce z motywem znajdziecie Państwo obrazki komercyjne oraz pliki PSD (zależy od produktu) i dokumentację. One pomogą zmodyfikować wygląd strony i dostosować go do potrzeb projektu.

Warto także dodać, że produkty zakupione na TemplateMonster mają dożywotne wsparcie. W przypadku wystąpienia błędu w kodzie oraz różnych pytaniach związanych z użyciem templatki możecie Państwo pisać do specjalistów wsparcia technicznego przez czat. Oni samodzielnie pomogą rozwiązać Wasz problem oraz skierują go do autora produktu.

Zaparzamy do przeglądu motywów fotograficznych.

Raymond Jones

Projekt motywy został realizowany w postaci landing page, gdzie każdy nowy rozdział to osobna karta w suwaku. Dostać się do interesującej informacji można klikając w punkty menu oraz przewijać karty myszką. Dzięki temu nawigacja po stronie odbywa się szybko i w wygodny sposób. Do innych zalet motywu warto odnieść udane połączenie kolorów i proste efekty animacyjne.

Responsywny motyw WordPress #67558 na temat: portfolio fotograficzne

Opisanie |
Demo

Imagico

Motyw Imagico ma rozbudowaną stronę domową, która zawiera różne sekcje z informacjami. To pozwala Państwu w najlepszy sposób zaprezentować własne pracę dla odwiedzających. Oprócz samego portfolio z fotografiami ta strona zawiera informacji o fotografie, usługach i opinie byłych klientów. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą skontaktować z managerem witryty przez formularz kontaktowy.

Responsywny motyw WordPress #67174 na temat: galeria fotografii

Opisanie |
Demo

Performance

Na stronie domowej motywu znajduje się jedyna sekcja z portfolio, które zawiera najlepsze zdjęcia fotografa. Dostać się do pozostałej informacji, w tym do biografii, blogu oraz kontaktu można przez rozwijane menu górne. Obok menu znajdują się przyciski do profile fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Dlatego możecie wybrać wygodny kanał do śledzenia autora strony.

Responsywny motyw WordPress #67313 na temat: galeria fotografii

Opisanie |
Demo

David Kraemer

Ten motyw ma podobną strukturę do templatki Raymond Jones. Tylko jego projekt został zbudowany w oparciu o efekt animacyjny Parallax. Dzięki temu animacje podczas przewijania kart na pewno przypadną do gustu odwiedzającym. Przy tym one nie odwracają uwagi od zawartości tekstowych, które są dobrze czytelni dzięki udanemu połączniu kolorów. A jeśli wyniknie potrzeba zmienić te kolory, użyjcie wygodne narzędzie personalizacji. Wszystkie zmiany będą widoczne na bieżąco.

Responsywny motyw WordPress #66972 na temat: portfolio fotograficzne

Opisanie |
Demo

Julie Bernerro

Po wejściu na stronę domową odwiedzający trafi na duży suwak. Do niego można dodawać najlepsze zdjęcia reprezentujące umiejętności fotografa oraz informację reklamowe. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można przez menu „Hamburger”. Przycisk do niego znajduje się w prawym górnym rogu strony. Dalej menu pojawi się lewej stronie.

Responsywny motyw WordPress #62452 na temat: portfolio fotograficzne

Opisanie |
Demo

Anna Solas

Motyw Anna Solas ma klasyczny projekt, który został wykonany w biało-szarych barwach. To pozwala w dodatkowy sposób skupić uwagę odwiedzających na fotografiach. Oprócz tego elementy na stronie „ożywają” podczas najechania na nich myszką. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu stylowych efektów animacyjnych realizowanych za pomocą HTML i JS.

Responsywny motyw WordPress #65550 na temat: galeria fotografii

Opisanie |
Demo

Carmen

Motyw Carmen to klasyczny landing, czyli na jednej stronie umieszczone są wszystkie niezbędne informacje o fotografie. Za pomocą menu oraz przewijania się myszką można szybko dostać do sekcji z bio, licznikiem umiejętności, informacją o wyksztalceniu i doświadczeniu oraz opinie klientów. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z portfolio i skontaktować się z fotografom za pomocą odpowiedniego formularzu.

Carmen Design Portfolio WordPress Theme

Opisanie |
Demo

Shootz

Podany motyw pasuje do tworzenia portfolio dla fotografa – przedstawicielski płci pęczniej. Jego projekt łączy w sobie jaskrawe malinowe i fioletowe kolory oraz stylowe efektywny animacyjne. Dlatego strona na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym. A jeśli wyniknie potrzeba wprowadzić pewne zmiany do jej wygładu, możecie skorzystać z wygodnych opcje personalizacji. Wszystkie zmiany będą widoczne natychmiast.

Responsywny motyw WordPress #66326 na temat: galeria fotografii

Opisanie |
Demo

Flashing

Na stronie domowej templatki jest umieszczony pełnoekranowy suwak, który możecie używać do prezentacji swoich najlepszych prac. Oprócz tego do niego można wstawiać informacji o aktualnych promocjach. Dostać się do pozostałych rozdziałów strony, w tym do samego portfolio, można przez menu Hamburger, które pojawi się po prawej stronie.

Responsywny motyw WordPress #66465 na temat: galeria fotografii

Opisanie |
Demo

Zoomin

Jeśli motyw Shootz to pozwala stworzyć portfolio dla fotografa-kobiety, to Zoomin jest świetnym rozwiązaniem do mężczyzny. Projekt templatki został wykonany w czarno-białych kolorach, co pozwala skupić maksymalną uwagę odwiedzjących na zawartości strony. Motyw zawiera szereg różnych widgetów, co pozwala Państwu w najlepszy sposób przedstawić swoje zdjęcia dla klientów. Przy tym strona nie jest przeciążona elementami graficznymi i skryptami i będzie szybko się załadowywać się na różnych urządzeniach.

Motyw WordPress #66141 na temat: galeria fotografii

Opisanie |
Demo

Powyższe motywu oprócz galerii fotograficznej posiadają szereg dodatkowych rozszerzeń, które pomogą w najlepszy sposób przedstawić Wasze prace dla klientów. Zapoznać się z nimi można bezpośrednio na stronie produktu w sekcji „Szczegóły”. Oprócz tego za pomocą czatu możecie Państwo skontaktować się z specjalistami marketplace i zadać dodatkowe pytania o produktu, którym się zainteresujecie.

P.S. Na naszej stronie przedstawione są motywu WordPress i WooCommerce do innych tematów niszowych. Znaleźć ich możecie Państwo w odpowiednim rozdziału.

4 Comments
  1. Ja będę rozpoczynał moją przygodę z fotografią i cieszę się, że mogłem zasięgnąć Twoich wskazówek.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.